کد خبر: 4218482
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۳

محفل انس با قرآن کریم شهدای خدمت در بندرانزلی برگزار شد

محفل انس با قرآن کریم و آیین بزرگداشت شهدای خدمت امروز، 6 خردادماه همزمان با تمامی یگان‌های آجا در سراسر کشور، در مسجد پیامبر اعظم(ص) منطقه چهارم دریایی ارتش در این شهرستان برگزار شد.

محفل انس با قرآن کریم

به گزارش ایکنا از گیلان، محفل انس با قرآن کریم و آیین بزرگداشت شهدای خدمت امروز، 6 خردادماه همزمان با تمامی یگان‌های آجا در سراسر کشور، با حضور مسئولین کشوری و لشکری بندرانزلی در مسجد پیامبر اعظم(ص) منطقه چهارم دریایی ارتش این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم ابراهیمی نوری، امام جمعه رودسر در این مراسم اظهار کرد: بر طبق روایات و بیانات اهل بیت(ع) در روز قیامت برای پذیرش اعمال، معیارهایی وجود دارد که از جمله آنها سنجش اعمال ما با عیار امیرالمؤمنین است. بسیاری از امورات هم عیار و میزان قبولی اعمال دیگر است که اولین آن نماز است و در بین اعضای بدن نیز زبان است که اگر زبان سالم باشد اعضای دیگر هم سالم هستند.

ابرهیمی نوری با بیان اينکه ولایت هم عیار است و قبولی اعمال ما بر این است که ولایت داریم یا خیر، تصریح کرد: یکی از اشخاصی که می‌توانیم بگوییم در زمان ما به عنوان یک معیار و میزان، می‌تواند عمل کند آیت‌الله رئیسی است که امروز همه ما داغدار و عزادار از دست دادن ایشان هستیم.

امام جمعه رودسر گفت: دیدیم در این چند روز مردم چگونه کنار بدن سوخته او سوختند و ناله زدند. عمل، رفتار و کردار او خصوصا برای خدمتگزاران و مسئولان نظام یک ملاک است و این شهید بزرگوار این چراغ را روشن کرد و راه را به همه ما نشان داد که یک مسئول می‌تواند در نظام جمهوری اسلامی به این مقدار از رشد و تکامل برسد که به عنوان یک شاخص و میزان معرفی شود.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در تشییع پیکر شهید جمهور، افزود: شاید بتوان گفت یکی از دلایل این حضور پرشور، اخلاق مداری آیت الله رئیسی بود.

ابراهیمی نوری با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی با عملکرد خود، سطح توقع مردم و جامعه را نسبت به مسئولان بالا برد، تصریح کرد: مگر می‌شود کسی رئیس جمهور و مردمی باشد، منیّت و خودخواهی نداشته باشد و مردم این را دیدند و امروز از ما مسئولان این توقع را دارند. شهید جمهور این چراغ را روشن کرد و این معیار است.

امام جمعه رودسر تأکید کرد: از همین جا به رئیس جمهوری که چند روز بعد توسط شورای محترم نگهبان وارد عرصه انتخابات خواهد شد و به دست شما مردم باید انتخاب شود اعلام می‌کنیم مردم در تشییع جنازه این شهید، این پیام را مخابره کردند شخصی را به عنوان کاندید ریاست جمهور انتخاب کنید که رنگ شهید جمهور را داشته و مردمی باشد.

گفتنی است، قاریان این محفل نورانی مهدی نگهدار و حسین رضوانی و مداح این مراسم نیز یاسین تبریزی‌نژاد بودند.

انتهای پیام
captcha