سرود زبانی گویا برای انتقال مفاهیم ایرانی و اسلامی است
کد خبر: 4215520
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۸

سرود زبانی گویا برای انتقال مفاهیم ایرانی و اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: سرود، زبانی گویا و جذاب برای انتقال پیام‌های عمیق بوده و روشی ایرانی و اسلامی متناسب با مؤلفه‌های تربیتی است.

رونمایی از نماهنگ تبار میرزا

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت‌الاسلام محمدعلی نجفی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان شامگاه ۲۳ اردیبهشت‌ماه در مراسم رونمایی از نماهنگ «بهتر از بهشت» کاری از گروه سرود تبار میرزا بندرانزلی که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در دوره جنگ روایت‌ها هستیم و اگر نتوانیم روایت درست و خوبی از ارزش‌های اسلامی در جامعه مطرح کنیم، روایت‌های نادرست، غالب خواهد شد.

وی افزود: یکی از راه‌های روایت‌سازی، استفاده از زبان هنر است و سرود یکی از بهترین روش‌هاست که به لطف خداوند متعال، اثر «سلام فرمانده» هنر گیلانی‌ها در جهان طنین‌انداز شد. سرود، زبانی گویا و جذاب برای انتقال پیام‌های عمیق بوده و روشی ایرانی و اسلامی متناسب با مؤلفه‌های تربیتی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه وقتی شما می‌خواهید یک کار جمعی را به ویژه برای سنین کودک و نوجوان طراحی کنید، سرود یکی از کارهایی است که برای بچه‌ها ارزش تربیتی دارد، توسط سرود می‌توانیم با جامعه حرف بزنیم و انتقال مفاهیم داشته باشیم و به این واسطه خیلی از حرف‌هایی که شاید نمی‌شود در زبان صریح و با بیان مستقیم گفت، در قالب موسیقی و سرود با جامعه در میان گذاشت.

وی ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران تولید نماهنگ «بهتر از بهشت» گفت: با نگاهی به روایات می‌بینیم توصیه اهل بیت همواره این بوده که حواسمان به دشمنان باشد که ذهن جوانان و نوجوانان را منحرف نکنند.

نجفی خطاب به نوجوانان دختر و پسر گفت: شما مسیرهای جدی برای آینده در پیش دارید که بعضا طولانی و سخت است. برای اینکه به موفقیت برسید خداوند میانبرها و راه پله‌هایی برای شما قرار داده که از جمله آن، احترام به پدر و مادر است.

حمیدرضا طاهری، مسئول کانون فرهنگی، تبلیغی تبار میرزا شهرستان بندرانزلی هم در این مراسم اظهار کرد: نماهنگ «بهتر از بهشت» ششمین کار از گروه سرود تبار میرزا است که به ساحت مقدس امام هشتم تقدیم شد. این سرود با حضور ۱۱۰ نفر از نونهالان، نوجوانان و جوانان دختر و پسر بندرانزلی و دیگر شهرستان‌های استان گیلان اجرا شده، رضا یزدانی، شاعر و مرتضی حبیبی، آهنگ‌ساز این اثر هستند.

طاهری با اشاره به اینکه گروه تبار میرزا دومین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد، تصریح کرد: این گروه بعد از سرود «سلام فرمانده» اولین گروه بزرگ در استان گیلان بود که با جمعیت نزدیک به ۱۵۰ نفر از نونهالان و نوجوانان تشکیل شده و تاکنون پنج کار موفق دیگر را در کارنامه تولید نماهنگ خود دارد. 

وی با اشاره به پنج کار قبلی گفت: نماهنگ «آقای من حسینه» ویژه محرم و صفر، نماهنگ «ایران عزیز» ویژه ۲۲ بهمن، نماهنگ «خدای خوبم» ویژه ماه مبارک رمضان، نماهنگ «علی جان» ویژه دهه ولایت همچنین با توجه به عنوان کانون که تبار میرزا نام گذاری شده، ما یک دِین به میرزا کوچک خان حس می‌کردیم لذا سرود «کوچک خان» را برای صد و دومین سالگرد این بزرگمرد گیلانی تهیه کردیم و امروز نیز شاهد رونمایی از ششمین کار گروه تبار میرزا؛ «بهتر از بهشت» بودیم.

مسئول کانون فرهنگی، تبلیغی تبار میرزا شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه این کانون از سال ۱۴۰۱ در سازمان تبلیغات اسلامی ثبت شده، گفت: تولید نماهنگ و سرود بخشی از فعالیت این مؤسسه است و علاوه‌بر آن کلاس‌های آموزشی حضوری و مجازی، کلاس‌های علمی، دوره‌های مداحی و تربیتی برای نونهالان و نوجوانان و جوانان در دستورکار قرار دارد.

انتهای پیام
captcha