هشتمین سالگرد شهادت سردار دوربین در بندرانزلی برگزار شد
کد خبر: 4214200
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۵

هشتمین سالگرد شهادت سردار دوربین در بندرانزلی برگزار شد

هشتمین سالگرد شهادت سردار مدافع حرم جواد دوربین با سخنرانی سرهنگ حسن امینی، معاون بازرسی سپاه قدس گیلان امروز، 17 اردیبهشت‌ماه در گلزار شهدای بندرانزلی برگزار شد.

سالگرد شهید مدافع حرم جواد دوربین در انزلی

به گزارش ایکنا از گیلان، هشتمین سالگرد شهادت سردار مدافع حرم جواد دوربین امروز، 17 اردیبهشت‌ماه در گلزار شهدای بندرانزلی با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان برگزار شد.

سرهنگ دوم پاسدار حسن امینی، معاون بازرسی سپاه قدس گیلان در این مراسم با بیان اینکه امام خمینی(ره) قبل از آغاز نهضت انقلاب اسلامی تمام بنای خود را بر آماده‌ کردن مردم جهت حضور پای این نهضت گذاشت، اظهار کرد: این نهضت با تدابیر امام راحل و حمایت مردم به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با همین مردم انقلاب را سال ۵۷ به پیروزی رساند، افزود: دشمن در فرصت کوتاهی بعد از پیروزی انقلاب برای جلوگیری از جان گرفتن انقلاب، ما را درگیر ناآرامی‌های داخلی کرد.

سرهنگ پاسدار امینی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با هوشمندی تمام برای تثبیت، بسط و گسترش این انقلاب نوپا دست به نهادسازی زد، گفت: جهاد سازندگی، سپاه پاسداران، بسیج مستضعفین، کمیته امداد، بنیادهای مسکن، مستضعفان و بنیاد شهید از جمله نهادهای مولود انقلاب اسلامی بودند.

وی با اشاره به آیه ۶۰ از سوره مبارکه انفال گفت: انتهای این آیه شریفه خداوند متعال از انفال می‌گوید و در واقع ویژگی بارز پاسداران انقلاب اسلامی در انفاق است. انفاق یعنی پر کردن خلأها و نیازهای دین خدا، جامعه و امت اسلامی از آنچه خداوند متعال به ما رزق داده و زندگی نامه شهید دوربین مصداق بارز انفاق است.

معاون بازرسی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شهید دوربین سال ۵۹ جذب سپاه شد، افزود: این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس در جبهه حضور فعال داشت و بعد از آن در هیئت رزمندگان، راه اندازی کاروان پیاده روی به مرقد مطهر امام خمینی(ره) و همچنین برگزاری پیاده روی اربعین حضور فعال داشت. 

سرهنگ پاسدار امینی با تأکید بر اینکه شهید دوربين در کنار این فعالیت‌ها از تولید محتوا در جنگ نرم غافل نبود، گفت: شهید دوربين همچنین توجه ویژه‌ای به فعالیت‌های قرآنی داشت و وقتی نیاز به حضور در دفاع حرم شد، خود را به این جبهه رساند.

سرهنگ امینی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های بارز شهید دوربین، صبوری بود که در سرگذشتش این ویژگی اخلاقی را می‌بینیم، تصریح کرد: او شهیدگونه زیست و به شهادت رسید و امثال شهید دوربین باید الگوی جامعه امروز، مردم و مسئولان باشند زیرا این شهدا برای اسلام تولید قدرت کردند و وظیفه ما امروز این است که پای آرمان‌های اسلام، انقلاب و شهدا بمانیم.

گفتنی است، شهيد مدافع حرم سردار كربلایی جواد دوربين، برادر شهيد جمال دوربين، متولد ۱۳۴۲ جانباز سال‌های حماسه و مقاومت، رزمنده حاضر در فتح خرمشهر، فرمانده عمليات و جانشين سپاه بندرانزلی، عضو هیأت فوتبال و معلم آموزش دفاعی مدارس و اولين پاسدار بازنشسته استان گيلان بود كه در راه دفاع از حرم اهل بيت(ع) در ۱۷ ارديبهشت ۹۵ در نبرد خونين خانطومان در ۵۲ سالگی به شهادت رسید.

انتهای پیام
captcha