کد خبر: 4080772
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶

هشدار پلیس گیلان برای زائران اربعین حسینی

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: زائران اربعین برای دریافت ویزای عراق از طریق سامانه «سماح» اقدام کنند و فریب تبلیغات دروغین سایت‌ها برای دریافت ویزای ارزان و سریع را نخورند.

پیاده‌روی اربعین حسینی

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس گیلان، سرهنگ مجید رسول‌زاده فرساد با هشدار به زائران جهت اعزام به مراسم اربعین حسینی اظهار کرد: برای دریافت ویزای کشور عراق از طریق سامانه «سماح» اقدام کنید و مدارک هویتی و گذرنامه خود را به افراد ناشناس تحویل ندهید.

وی افزود: زائران برای دریافت گذرنامه شخصا به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه و به هیچ عنوان مدارک خود را به افراد ناشناس، دفاتر و موسسات غیر مجاز تحویل ندهند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه از مدارک هویتی خود به دقت مواظبت و در صورت مفقودی موضوع را به نزدیک‌ترین واحد انتظامی اطلاع دهید، گفت: برای دریافت ارز مورد نیاز به صرافی‌های مجاز مراجعه و از خرید ارز در نقاط مرزی و دلالان ارزی جدا خوداری کنید.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در هنگام سفر به کشور عراق مواظب افرادی که سعی در معاوضه دینار عراقی با پول ایرانی دارند، باشید زیرا احتمال ارائه دینار جعلی از سوی جاعلان وجود دارد.

سرهنگ رسول‌زاده خاطرنشان کرد: مواظب تبلیغات دروغین برخی سایت‌ها و موسسات در مورد سفر به عراق و شرکت در مراسم اربعین با کمترین قیمت ویزا و سریع ترین زمان باشید، زیرا در اینگونه موارد احتمال کلاهبرداری متصور است.

وی با بیان اینکه در سفر به این کشور باید مواظب خرید وسایل تقلبی نیز باشید، گفت: در هنگام خرید برخی از اجناس در کشور عراق مانند گوشی تلفن احتمال اینکه فقط در همان کشور فعال باشد و در کشور ما غیر فعال شود، وجود دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان بیان داشت: در صورت دریافت ویزا از مراكز غیررسمی، پلیس در مرزهای خروجی با امكانات سخت افزاری و نرم افزاری مستقر بوده و ویزاها و گذرنامه‌های جعلی به راحتی شناسایی شده و از ادامه سفر جلوگیری می‌گردد.

این مقام انتظامی افزود: مدارک هویتی غیر مرتبط با سفر اربعین را به همراه خود نبرید و در هنگام سفر هر فرد باید گذرنامه و روادید خود را شخصا به همراه داشته باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان بیان کرد: به هیچ عنوان رمز عابر بانک خود را بر روی کارت درج نکنید و مدارک، کارت عابر و وجوه نقد خود را در جیب‌های مختلف بگذارید تا در صورت مفقود شدن همه آنها باهم مفقود نشود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha