کد خبر: 4079098
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹

آشنایی با قرآنیان استان در مسابقات جام قرآنی «ضحی»

شرکت‌کننده مسابقات جام قرآنی «ضحی» در گیلان، فعالیت قرآنی را زبان مشترکی برای قرآنیان دانست و بیان کرد: مسابقات گروهی جام ضحی موجب آشنایی قرآنیان با حافظان و قاریان، کانون‌ها و ظرفیت‌های قرآنی شهرستان‌های دیگر شده است که اتفاق مبارکی است.

طهورا گنجیه شرکت‌کننده نخستین جام حافظان و قاریان قرآن کریم گیلان

طهورا گنجیه، شرکت‌کننده نخستین جام حافظان و قاریان قرآن کریم گیلان «ضحی»، امروز، ۲۷ مردادماه در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفت‌و‌گو با ایکنا از گیلان بیان کرد: کلاس پنجم ابتدایی هستم و در رشته حفظ قرآن از تیم شهید پاکزاد شهرستان ماسال در این مسابقات شرکت کرده‌ام.

وی ادامه داد: در مسابقات جام ضحی، گروهی 3 نفره با سنین 42 ساله، 35 ساله و 11 ساله که حافظین 5 جزء، 3 جزء و جزء 30 قرآن کریم هستیم و من کوچک‌ترین عضو گروه هستم. حضور در این مسابقات در کنار هم‌تیمی‌های خوبم به من کمک کرد تا انگیزه بیشتری برای حفظ پیدا کنم و با قرآن انس بیشتری بگیرم.

حافظ جزء سی قرآن کریم، فعالیت قرآنی را زبان مشترکی برای قرآنیان دانست و خاطرنشان کرد: این تجربه موجب شد که با وجود فاصله سنی با رفاقت، تجربیاتمان را با هم درمیان بگذاریم و از یکدیگر بیاموزیم که علاقه، شور و اشتیاق، تلاش و پشتکار بیشتری داشته باشیم. مسابقات گروهی جام ضحی موجب آشنایی با حافظان و قاریان، کانون‌ها و ظرفیت‌های قرآنی شهرستان‌های دیگر شده است که اتفاق مبارکی است.

گنجیه با بیان این‌که قاری و حافظ قرآن با عمل به قرآن می‌تواند در زندگی‌اش موفق‌ عمل کند، تصریح کرد: فردی که با قرآن مانوس باشد در سایه قرآن با اعتماد‌به‌نفس بیشتری رو به جلو می‌رود. البته باید توجه داشت در کنار قرائت و حفظ قرآن، به معنای آن هم توجه کرد و از آن الگو گرفت.

وی به آیه مورد علاقه خود اشاره و اظهار کرد: یک از آیات قرآن که بسیار برایم جالب است آیه اول سوره قدر است که به نزول قرآن در شب قدر اشاره می کند و می‌فرماید «إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ، ما قرآن را در شب قدر نازل كرديم». خیلی از قاریان، زیباترین تلاوت‌های خود را در این سوره اجرا کرده‌اند.

این نوجوان قرآنی با اشاره به این‌که صدای قرآن و اذان حس و حال خیلی خوبی به همراه دارد، ابراز کرد: این نواها اشتیاقی دلنشین و غیرقابل توصیف به دنبال دارند، همان‌طور که نماز خواندن فرصت صحبت کردن ما با خدا است، قرآن خواندن نیز فرصت شنیدن حرف‌های خدا با ما است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha