کد خبر: 4078057
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳

تشکل‌های قرآنی باید تقویت و پشتیبانی شوند

قاری و داور قرآنی گفت: تشکل‌های قرآنی باید تقویت و پشتیبانی شوند تا جوانان و نوجوانان انگیزه کسب عناوین و حضور در مسابقات قرآنی را داشته باشند.

محمود لطفی‌نیا قاری و داور قرآنی

به گزارش ایکنا از گیلان، محمود لطفی‌نیا، قاری و داور قرآنی در آیین رونمایی از جام قرآنی «ضحی» و مراسم قرعه کشی نامگذاری تیم‌های شرکت‌کننده به نام شهدای قرآنی استان که روز گذشته، 22 مردادماه در تالار مرکزی رشت برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه ما قرآنی‌ها این است که دغدغه اصلی مان را که قرآنی هستیم فراموش نکنیم و باید نسبت به قرآن ادای دین کنیم چون نوع سلوک را از کسانی که اهل قرآن بودند، آموختیم.

وی با بیان اینکه برای ادای دین باید از خود بدون هیچ کم و کاستی بگذریم، افزود: وقتی سیره انبیا و اولیا را مطالعه می‌کنیم، بزرگترین پند آنها همین است. اسم ما، وجاهت و کسوت ما در حوزه‌ای است که به نام قرآن مزین شده؛ اتفاقاتی که دردهه اخیر درحوزه فعالیتهای قرآنی در جامعه اسلامی ما افتاد مبارک است و باید قدردان باشیم.

لطفی‌نیا گفت: متأسفانه گاهی اوقات توهماتی وجود دارد که مانع این می‌شود که کار را به پیش ببریم، بزرگترین توهمی که جامعه قرآنی به آن مبتلاست همین است که درانجام کار مشترک ناتوان است! به عنوان مثال در زندگی مشترک همیشه اختلاف نظرها وجوددارد اما همیشه به گونه‌ای آنها که کنار هم و حامی یکدیگر هستند تحولی ایجاد می‌کنند واین باید در جمع خانواده قرآنی هم اتفاق بیافتد.

قاری و داور قرآنی گیلان با اشاره به اینکه نیروهایی که در راستای فعالیت‌های قرآنی تلاش می‌کنند، از ارزش و اهمیت بالایی برخودارند، بیان کرد: به عنوان برادران دینی که دغدغه قرآنی داریم باید طرح‌هایی را برنامه ریزی کنیم که موجب رونق استانمان شود.

وی ادامه داد: تشکل‌های قرآنی وفعالیتهای آنها باید تقویت و پشتیبانی شود تا جوانان و نوجوانان ،انگیزه کسب عناوین و حضور در مسابقات قرآنی را داشته باشند و برای آنان انگیزه ایجاد شود تا بتوانند عناوین و افتخارات قرآنی کسب کنند. همه جا لازم نیست استاد قرآن باشد اما همه جا لازم است قرآن حضورداشته باشد. باید دروصف همراهی با قرآن واز برکات آن بیشتر بگوییم.

این داور قرآنی بیان کرد: شهدایی که تقدیم کردیم انسان‌هایی بودند که سر سفره قرآن رشد کردند و از همین جلسات قرآنی انسان‌هایی مومن رشد یافتند، بنیاد فکری یک انسان در جلسات و محافل قرآنی تکمیل می‌شود.

لطفی‌نیا در خصوص عدم تشکیل «شورای قرآن استان» گفت: دغدغه جامعه قرآنی به حق است اما فریاد را باید بر سر مرکزنشین‌ها بکشیم و مکاتبه کنیم، حرکت مبارکی در قالب جمعیت قرآنیان گیلان آغاز شده که امیدواریم انشاءالله به همت همه قرآنیان استان وبه فضل الهی منجربه نتیجه شود.

در ادامه حجت‌الاسلام سعید مهدوی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: براساس روایات به تلاوت، حفظ و آموزش قرآن تاکید شده است اما حتما باید در خصوص مفاهیم قرآن کار شود.

وی با اشاره به اینکه وقتی محفل قرآنی برگزار ‌شود، تبلیغ هم انجام می‌شود، افزود: هر چقدر هم برای حفظ قرآن وقت بگذاریم اما مفاهیم به خوبی درک نشده باشد، خود اصحاب قرآن به اصحاب نار تبدیل می‌شوند. همچنین برای اینکه جامعه قرآنی یکپارچه شود باید ببینیم چه راهکاری مصونیت بخش است.

محمدرضا داوطلب، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان هم در این آیین اظهار کرد: گیلان با وجود 182 شهید قرآنی رتبه دوم را در کشور دارد؛ همانظور که در ادارات ستاد اقامه نماز داریم دنبال جایگاهی برای اجرای فعالیت‌های قرآنی باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha