کد خبر: 4046029
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱

مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به نگاه هوشمندانه امام راحل در نامگذاری جمهوری اسلامی، ادامه داد: برخی می خواستند به بهانه عدم سازگاری بین جمهوریت و اسلامیت نظام تفکیک قائل شوند، اما امام جمهوریت را ذیل اسلامیت معنا کرد و راه را به مردم نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مازندران

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری امروز در مراسم بزرگداشت یوم الله 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی که در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: یوم الله 12 فروردین روز بزرگی برای امت و امامت است، زیرا روز «آری» گفتن مردم به نظامی تحت عنوان «جمهوری اسلامی» است.

وی با بیان اینکه 12 فروردین نه فقط برای ملت ایران، بلکه برای همه ملت های آزاده دنیا مبارک است، افزود: براساس آیه 38 سوره «محمد»، انقلاب اسلامی ایران استمرار حرکت انبیاست و به تعبیر امام راحل، در مسیر انقلاب رسول الله(ص) به پیش می رود.

مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان، ایده، انگیره و دیدگاه امام خمینی(ره) در تاسیس انقلاب را همان ایده پیامبر اعظم(ص) دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران مردم را در همه ابعاد و حوزه ها از معنویت و اخلاق گرفته تا اقتصاد و سیاست و فرهنگ و اجتماع و علم و دانش به خدا فرا می خواند.

حجت الاسلام تسخیری، از معمار کبیر انقلاب به عنوان یک فقیه یاد کرد که علاوه بر فقاهت، اجتماع شناس و سیاستمدار بود و گفت: امام با توجه به تجربه تلخ تاریخی ایجاد انحراف در انقلاب عظیم پیامبر اسلام(ص)، برای انقلاب اسلامی ایران برنامه ریزی و خواسته خود را برای مردم عنوان کرد. در واقع موسس انقلاب اسلامی مردم را به سمت جمهوری اسلامی هدایت کرد؛ اگرچه عده ای تلاش کردند تا عنوان جمهوری اسلامی را از انقلاب بگیرند.

وی با اشاره به نگاه هوشمندانه امام راحل در نامگذاری جمهوری اسلامی، ادامه داد: برخی می خواستند به بهانه عدم سازگاری بین جمهوریت و اسلامیت نظام تفکیک قائل شوند، اما امام جمهوریت را ذیل اسلامیت معنا کرد و راه را به مردم نشان داد. مردم نیز با رای قاطع «جمهوری اسلامی» را به عنوان محتوای قیام خود پذیرفتند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مازندران، با بیان اینکه معمار کبیر انقلاب فقط به نام «جمهوری اسلامی» بسنده نکرد و بر محتوا تاکید داشت، یادآور شد: امام بعد از رای قاطع و محکم مردم به جمهوری اسلامی، محدود شدن به لفظ را کافی ندانست و به تبیین اهداف جمهوری اسلامی در بیانات نورانی خود پرداخت. در واقع امام به دنبال این نبود که نام رژیم پهلوی به جمهوری اسلامی تغییر کند، اما مسیر و محتوا و سیاست و فرهنگ و اجتماع و اقتصاد و... همان باشد.

وی با اشاره به ساختارسازی امام راحل جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی، اضافه کرد: طبق فرموده امام، رای به جمهوری اسلامی رای به آرمان های اسلام است که برای تحقق آن نیازمند عمل هستیم. در واقع جمهوری اسلامی به دنبال اجرای یک به یک احکام شرع مقدس بوده و لذا ترویج فرهنگ ابتذال غرب در میان مردم با ماهیت جمهوری اسلامی سازگاری ندارد.

حجت الاسلام تسخیری، اجرای احکام الهی در جامعه را نخستین هدف جمهوری اسلامی در کلام امام خمینی(ره) دانست و بیان کرد: جمهوری اسلامی زمینه ساز حکومت الله در مملکت ماست و لذا قوانین ما باید اسلامی باشد. البته امام راحل احکام اسلام را منحصر به جمهوری اسلامی نمی داند و در همه ممالک اسلامی باید شاهد اجرای احکام الهی باشیم.

 

 

 

 

 

وی ماموریت جمهوری اسلامی را فراتر از منطقه و جغرافیای ایران دانست و خاطرنشان کرد: گسترش عدالت اسلامی دومین هدف جمهوری اسلامی است و لذا ملت ایران به ویژه جوانان آگاه و پاکدل وظیفه دارند با توطئه های دشمنان مقابله و اسلام عدالت گستر را به دنیا معرفی کنند.

مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه گیلان، با بیان اینکه سومین هدف جمهوری اسلامی استقلال طلبی است، اظهار کرد: ملتی که زیر بار قدرت ها برود و به جای خداباوری، به کدخدا باور داشته باشد، همواره ملتی ضعیف و ذلیل خواهد بود لذا رهبر انقلاب در سالیان گذشته به تبیین مسئله استقلال جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف پرداختند.

حجت الاسلام تسخیری، با اشاره به تاکید امام راحل بر تامین استقلال مملکت و آزادی ملت و مبارزه با فساد و فحشا، عنوان کرد: از دیگر اهداف جمهوری اسلامی در کلام امام، ترویج معنویت اخلاقی است، زیرا مملکتی که عاری و خالی از معنویت اخلاق و دین مداری باشد، دیگر جمهوری اسلامی نیست.

وی شعار کلیدی «الله اکبر» ملت ایران در جریان نهضت انقلاب را معنویت بخش دانست و گفت: مردم ایران انقلاب خود را با معنویت آغاز کردند و جبهه ها پر از معنویت رزمندگان بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مازندران، مبارزه با اسرائیل را یکی از مهمترین اهداف جمهوری اسلامی در کلام نورانی امام خمینی(ره) دانست و متذکر شد: دیدگاه امام محو و نابودی اسرائیل بوده و به فضل الهی اسرائیل نابودشدنی است.

وی حمایت بی دلیل از اسرائیل غاصب را یکی از علل قیام ملت مسلمان ایران علیه شاه دانست و اظهار کرد: شاه نفت اسرائیل را تامین می کرد و ایران تبدیل به بازار مصرف کالاهای اسرائیلی شده بود، اما امروز نه تنها ملت ایران، بلکه هیچ مسلمان و هیچ آزاده ای در جهان اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و اسرائیل دیگر آن اسرائیل سابق نیست.

حجت الاسلام تسخیری، با اشاره به روند رو به افول اسرائیل، ادامه داد: روزگاری اسرائیل ملت مظلوم فلسطین را زیر موشک های رگباری خود قرار می داد و این مردم ستمدیده با تیر و کمان و سنگ از خود دفاع می کردند، اما امروز موشک های عظیم همان ملت مظلوم به حساس ترین مقرهای اسرائیل اصابت می کند.

وی با بیان اینکه اسرائیل می داند اگر نه تنها در خاک مقدس ایران، بلکه در منطقه دست از پا خطا کند دیگر چیزی به نام اسرائیل وجود نخواهد داشت، تاکید کرد: یکی از اهداف کلیدی جمهوری اسلامی در کلام معمار کبیر انقلاب، آشتی ناپذیری با آمریکاست و لذا عبارت «جهان باید بداند که ایران راه خود را پیدا کرده و تا قطع منافع آمریکای جهانخوار این دشمن کینه توز مستضعفین جهان با آن مبارزه ای آشتی ناپذیر دارد» خط مشی امامین انقلاب است.

مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه گیلان، با ابراز تاسف از جولان تفکرات غربگرایانه برخی از افراد در برخی دولت ها، اظهار کرد: دفاع از مظلومان تاریخ از دیگر اهداف جمهوری اسلامی و مورد تاکید امام و رهبری است. با گذشت هشت سال از حمله آل سعود به یمن شاهد تغییر موازنه به نفع ملت مقاوم و شجاع یمن هستیم که به پشتوانه حمایت ملت ایران اسلامی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: