کد خبر: 3968463
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی گیلان، از اجرای پویش جلسات خانگی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، این جلسات خانوادگی و مجازی برگزار می شود.

امیرحجت مرادی، مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان گیلان در گفت وگو با ایکنا از گیلان، با اشاره به اجرای طرح ملی جوزانی در استان گیلان، اظهار کرد: این طرح با همت جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی در استان گیلان در قالب حمایت از جلسات قرآنی مناطق محروم با اولویت مساجد اجرایی می شود.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت های قرآنی مسجدمحور، افزود: در این مرحله ۳۲ مسجد در سطح استان گیلان با اولویت مناطق محروم توسط رابطین قرآن شهرستانی کارگروه قرآن جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان شناسایی است.

مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی گیلان، با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ جلد قرآن کریم بین مساجد منتخب طرح شهید جوزانی توزیع شده است، گفت: هدف این طرح حمایت های معنوی و محتوایی از فعالیت های قرآنی مساجد مناطق محروم است.

مرادی، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مربیان و شرکت کنندگان در جلسات قرآنی مساجد تحت پوشش طرح شهید جوزانی را از دیگر برنامه ها دانست و اضافه کرد: توانمندسازی ائمه جماعت مساجد در حوزه آموزش و فعالیت های قرآنی در دستور کار قرار دارد؛ البته با توجه به شرایط بهداشتی حاکم بر کشور، این کارگاه ها به شکل مجازی و حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی همچنین از اجرای پویش جلسات خانگی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، این جلسات خانوادگی و مجازی برگزار می شود.

مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی گیلان، با اشاره به محله محور بودن پویش مذکور، یادآور شد: مرحله نخست پویش جلسات خانگی قرآنی در سطح 110 محله در استان برگزار می شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: