کد خبر: 3954644
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
مدیرکل بنیاد شهید گیلان، از برگزاری کارگاه طراحی پوستر «رنگ خدا» خبر داد و گفت: هدف از برگزاری کارگاه «رنگ خدا» استفاده از ابزار هنر جهت ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ ایثار اجتماعی است.

عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، در گفت وگو با ایکنا از گیلان، از برگزاری کارگاه طراحی پوستر «رنگ خدا» خبر داد و اظهار کرد: در آستانه فرارسیدن 22 اسفندماه، روز بزرگداشت شهدا این کارگاه با محوریت «ایثار اجتماعی» برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: در جریان شیوع بیماری کرونا شاهد بودیم که کادر بهداشت و درمان چگونه با استفاده از فرهنگ «ایثار اجتماعی» منشأ خدمات و اثرات برجسته برای جامعه خود هستند و لذا در کنار ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، باید به مقوله ایثار اجتماعی بپردازیم.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، روزهای چهارم و یازدهم اسفندماه را زمان برگزاری کارگاه مذکور دانست و بیان کرد: شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی دریافت خواهند کرد. همچنین آثار تولید شده در این دوره آموزشی بعد از رتبه بندی براساس رأی داوران، خریداری می شود.

پاکاری، هدف از برگزاری کارگاه «رنگ خدا» را استفاده از ابزار هنر جهت ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: این کارگاه با مشارکت گرافیست های استان برگزار خواهد شد.

وی نقش زنان ایثارگر در شکل گیری و تکوین انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار اجتماعی را از دیگر محورهای این کارگاه هنری دانست و بیان کرد: نقش زنان در دوران انقلاب و دفاع مقدس و پس از آن بسیار پررنگ و حائز اهمیت است و وظیفه داریم این قهرمانان را به جامعه معرفی کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، با بیان اینکه ویژه برنامه های بزرگداشت روز شهدا در قالب طرح «ایثار ادامه دارد...» برگزار خواهد شد، گفت: روز بزرگداشت شهدا فرصتی برای زنده نگه داشتن یاد، نام و خاطره شهدا و حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی این روز است.

وی ضمن قدردانی از همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت و ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان در برگزاری کارگاه «رنگ خدا»، یادآور شد: این کارگاه در حسینیه شاهد و ایثار رشت واقع در خیابان 95 گلسار برگزار می شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: