کد خبر: 3887550
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
نماینده رشت در مجلس، خواستار اجرای قانون رفع موانع تولید جهت حمایت از کالای ایرانی شد و اظهار کرد: اصل 44 قانون اساسی یک مقوله جدی است که تاکنون به درستی اجرا نشده لذا جهش تولید به اصل 44 قانون اساسی نیاز دارد.

به گزارش ایکنا از گیلان، جبار کوچکی نژاد، نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی امروز، 7 فروردین ماه در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان در سال جدید که در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال ها براساس اولویت اول توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبر انقلاب امسال را «جهش تولید» نامیدند و لذا جهش یک کار ویژه و اضطراری است.

وی با اشاره به گفت وگوی تلویزیونی مقام معظم رهبری با مردم در ابتدای سال و تبیین شعار «جهش تولید»، عنوان کرد: استان گیلان ظرفیت های بالایی در بخش اقتصادی دارد و سرمایه های طبیعی و انسانی گیلان سرآمد استان های کشور است.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه گیلان در کانون بحران کرونا بود، اما در صدر مدیریت بحران کشور قرار گرفت، افزود: در بحران کرونا شاهد همکاری همه بخش های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی بودیم.

کوچکی نژاد، با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر جلوگیری از واردات، اضافه کرد: واردات یک اهرم فشار بر بخش های اقتصادی کشور است و لذا مقام مهظم رهبری جهش تولید را به عنوان عامل بازدارنده واردات مطرح کردند.

وی شرکت های دانش بنیان را موتور محرک جهش تولید دانست و یادآور شد: سهم تولید علم گیلان در سطح کشور باید افزایش یابد. بی تردید استان گیلان با برخورداری از مراکز پژوهشی و تحقیقاتی می تواند نقش موثری در جهش تولید به ویژه جهش تولیدات کشاورزی داشته باشد لذا باید پژوهش و تحقیقات در کنار تولید قرار گیرد.

نماینده رشت در مجلس، با بیان اینکه در سال جاری بودجه مرکز تحقیقات ابریشم را به ردیف ملی وصل کردیم، گفت: علیرغم تنگناهای بودجه ای، امسال 100 میلیارد تومان به بخش های مختلف بودجه استانی گیلان اضافه کردیم. همچنین بودجه ساماندهی دو رودخانه رشت را در ردیف ملی دیدیم تا بتواند باری را از دوش بودجه استانی بردارد.

وی با بیان اینکه نظام بانکی باید با بخش تولید گره بخورد، خاطرنشان کرد: زمانی در پروژه های اقتصاد مقاومتی موفق عمل خواهیم کرد که بروکراسی اداری را کاهش و حجم سرمایه گذاری را افزایش دهیم.

کوچکی نژاد بر صورت الحاق شهرک صنعتی و فرودگاه رشت به منطقه آزاد انزلی تاکید کرد و متذکر شد: سرمایه گذاری در محدوده سرزمینی منطقه آزاد در بخش مالیات و صادرات آسان است و لذا اگر قرار است توسعه سرمایه گذاری داشته باشیم باید به سرمایه گذاری سرعت ببخشیم.

نماینده رشت در مجلس، خواستار اجرای قانون رفع موانع تولید جهت حمایت از کالای ایرانی شد و اظهار کرد: اصل 44 قانون اساسی یک مقوله جدی است که تاکنون به درستی اجرا نشده لذا جهش تولید به اصل 44 قانون اساسی نیاز دارد.

وی شورای برنامه ریزی را بالاترین مقام تصمیم گیری استان دانست و عنوان کرد: مسیر جهش تولید و توسعه اقتصادی استان در بخش های مختلف در این شورا مشخص می شود و لذا در سال جهش تولید برنامه ریزی ها هم باید جهشی باشد تا نقدینگی موجود در جامعه را به بخش تولید بیاوریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: