کد خبر: 3878698
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
امام جمعه رشت گرفتن شخصیت زنانه از زن و بخشیدن شخصیت مردانه به او را ثمره مدرنیته دانست و گفت:‌ مدرنیته بزرگترین ظلم را در حق زنان کرده و زنان باید آرمان حضرت فاطمه(س) را دنبال کنند تا به سعادت دنیوی و اخروی برسند.

آیت الله رسول فلاحتی در نماز جمعه رشت

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت امروز، 25 بهمن‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، ضمن قدردانی از حضور حماسی و ولایی مردم گیلان در مراسم یوم‌الله 22 بهمن، اظهار کرد: حضور مردم شهر رشت در میدان شهدای ذهاب با وجود برودت هوا و بارش برف سنگین در صدر اخبار کشور قرار گرفت و مایه شگفتی و اعجاب جهانیان شد.

وی ضمن گرامیداشت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)،‌ بیان کرد: دخت نبی مکرم اسلام(ص) قله همه خوبی‌ها و پاکی‌هاست و انسان‌های غیر معصوم از درک این قله عاجز هستند؛ لذا هر انسان با وجدانی باید فاطمه زهرا(س) را الگوی خود قرار دهد تا به سعادت برسد.

نماینده ولی فقیه در گیلان عملکرد غرب درباره زن را جفا به این جایگاه با عظمت و با کرامت دانست و یادآور شد: غرب به‌عنوان نماد جاهلیت مدرن، زن را تبدیل به کالا کرده و حجاب را مغایر با حقوق بشر و زنان عفیف و محجبه را غیر متمدن می‌داند، در حالی که عفاف و حجاب میراث سیره فاطمی است.

امام جمعه رشت، گرفتن شخصیت زنانه از زن و بخشیدن شخصیت مردانه به او را ثمره مدرنیته دانست و اضافه کرد:‌ مدرنیته بزرگترین ظلم را در حق زنان کرده و زنان باید آرمان حضرت فاطمه(س) را دنبال کنند تا به سعادت دنیوی و اخروی برسند.

وی ضمن عذرخواهی از مردم استان گیلان به‌واسطه مشکلات ایجاد شده در جریان بارش برف، گفت: از مسئولان می‌خواهم مراتب عذرخواهی علنی خود را از مردمی که متحمل رنج و سختی فراوان شدند اعلام کنند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه کم‌کاری مسئولان در سایر بخش‌های استان نیز مشهود است، بیان کرد: وضعیت بهداشت و درمان گیلان خوب نیست و بیمارستان‌های فرسوده داریم و آسیب‌های زیست‌محیطی متوجه گیلان است.

وی به پسماند سراوان و آلودگی رودخانه‌های رشت و تالاب انزلی اشاره کرد و یادآور شد:‌ به برخی از طرح‌های ضروری بودجه تعلق نمی‌گیرد، اما برخی از طرح‌ها مانند بایوجمی بودجه هنگفتی دریافت کرد و نتیجه‌ای نداشت.

نماینده ولی فقیه در گیلان بخشی از بحران پیش آمده در شهرها و روستاهای استان به‌واسطه بارش برف را قابل مدیریت دانست و افزود:‌ برای استانی مانند گیلان زشت است که از استان های مجاور بیایند و برق ما را وصل کنند؛ لذا مسئولان باید مشکلات زیرساختی را شناسایی و نقاط ضعف را برطرف کنند.

امام جمعه رشت عملکرد شبکه خبر در انعکاس اخبار را مورد انتقاد قرار داد و اظهار کرد:‌ بنا به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه 50 میلیارد تومان تن‌خواه جهت رفع خسارت ناشی از برف به گیلان اختصاص یافته که این اعتبار باید سریع‌تر و برای رفع مشکلات زیرساختی تخصیص پیدا می‌کرد تا دچار بحران برف نشویم.

وی انتخابات پیش رو را مورد توجه قرار داد و گفت:‌ مردم رفتار تبلیغاتی کاندیداها را مورد بررسی قرار دهند و به افرادی که اهل ریخت و پاش زیاد هستند اعتماد نکنند، زیرا چنین افرادی ارزش حضور در مجلس قانون‌گذاری را ندارند. وعده‌های دروغین و خرید رأی نیز در برخی از کاندیداها وجود دارد که به مثابه جرم است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به جایگاه مدیریت در اسلام،‌ اظهار کرد: مدیریت کردن نیازمند تربیت است و یک مدیر باید قدرت تحمل بالایی داشته باشد، زیرا اگر این ظرفیت را نداشته باشد نمی‌تواند مدیریت خوبی کند.

وی با بیان اینکه والدین به‌عنوان مدیر خانواده باید نسبت به برخی از رفتار فرزندان تغافل داشته باشند، گفت: چشم‌پوشی از خطای دیگران نشان‌دهنده کرامت اخلاقی انسان است و والدین باید اخلاق را سرلوحه تربیت فرزندان قرار دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: