کد خبر: 4221958
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷
نماینده ولی فقیه در گیلان:

عید الأضحی نقطه وحدت ملت‌های مسلمان است

آیت‌الله رسول فلاحتی روز دهم ذی‌الحجه، روز عید الأضحی را از اعیاد بزرگ اسلامی و نقطه وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان دانست و گفت: دعای نماز این عید عزت، شرف و بالندگی مسلمانان است.

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت امروز، 28 خردادماه در خطبه‌های نماز عید قربان در جمع نمازگزاران در مصلی این شهر ضمن تبریک این عید بندگی با تأکید بر اینکه افراد از ظرفیت‌های متعدد معنوی و عرفانی عید سعید قربان، بهره‌مند شوند، اظهار کرد: خداوند متعال مجیب‌الدعوات است و دعاها و خواسته‌های انسان‌ها را اجابت می‌کند، ولی زمان‌ها و مکان‌های خاصی وجود دارد که در آن انسان بیشتر با خدای خود سخن بگوید.

وی با بیان اینکه یکی از این ایام فرخنده روز عید الأضحی است، افزود: انسان در این روز دعاهایش مستجاب می‌شود، چنانکه در شب عرفه نیز دعاهایش مستجاب خواهد شد.

امام جمعه رشت با اشاره به جایگاه رفیع و معنوی شب عرفه و روز عید قربان گفت: ما در دعای این روز می‌خوانیم که خداوند به ما آرامش، صلح، رستگاری سعادت و نجات عطا فرماید.

نماینده ولی فقیه در گیلان عید قربان را عید رهایی انسان از تعلقات نفسانی دانست و تصریح کرد: انسان باید همیشه خود را از تعلقات نفسانی و دنیوی به خدا بسپارد و از او برای خود طلب بخشش، آسایش و عافیت و سلامتی کند.

آیت‌الله فلاحتی روز دهم ذی‌الحجه، روز عید الأضحی را از اعیاد بزرگ اسلامی و نقطه وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان دانست و گفت: دعای نماز این عید عزت، شرف و بالندگی مسلمانان است.

وی با اشاره به کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه، رفح، اردوگاه النصیرات توسط رژیم صهیونیستی بیان کرد: فلسطین امروز میدان آتش و خون است و نسل‌کشی در فلسطین، درد بزرگ و مسئله اول مسلمین جهان است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امت اسلامی تاکنون جنایتی به این بزرگی در طول تاریخ به خود ندیده است، گفت: متأسفانه تاکنون بیش از ۳۷ هزار زن و کودک فلسطینی، زیر بمب‌های فسفری و موشک‌ها و آوار خانه‌هایشان به شهادت رسیده‌اند و تعداد مجروحان باقیمانده و خانه‌های ویران شده نیز رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی برای حل مسئله فلسطین و کمک به غزه مانند جمهوری اسلامی ایران به وحدت نرسیده‌اند، افزودک نبود اتحاد بین کشورهای اسلامی موجب شده تا کشوری مانند ایالت متحده آمریکا از آن سوی جهان به منطقه بیاید و با حمایت از رژیم صهیونیستی برای نسل‌کشی مردم فلسطین شرکت کند. اسرائیل غده چرکینی است که باید به‌زودی از جغرافیای حکومت اسلامی محو شود.

عید الأضحی نقطه وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان است

نماینده ولی فقیه در گیلان با توجه به نزدیک شدن به برگزاری انتخابات و ایجاد شور و مشارکت انتخاباتی و تبلیغات به‌ویژه در گیلان تأکید کرد: طرفداران کاندیداها از هرگونه بداخلاقی‌ها در تبلیغات نامزد موردنظر خود پرهیز کنند. تمام اسامی نامزدهایی که از سوی شورای نگهبان تأیید شده‌اند، مورد احترام هستند؛ طرفداران کاندیداها برای ایجاد رقابت در تبلیغات بداخلاقی نکنند.

آیت‌الله فلاحتی روش تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری در گیلان را خوب ارزیابی کرد و گفت: رئیسی عزیز و همراهانش در راه خدمتگزاری شهید شدند و مردم باید این آرامش را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه منتخب مردم هر کسی که هست باید برای مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم فکر کند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در سایه حمایت‌های مردم خوب و عزیز و با معنویت پیشرفت می‌کند و طبیعتاً رئیس‌جمهور باید به فکر حل دردهای مردم کشور باشد.

انتهای پیام
captcha