کد خبر: 4218428
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۴
استاندار گیلان:

مسیر خدمت شهید رئیسی بدون وقفه ادامه دارد

اسدالله عباسی با بیان اینکه منش و رفتار شهید رئیسی در جان و دل ما اثر گذاشته و فقط وجه حقوقی ایشان نبود بلکه توسل و خادم الرضا(ع) بودن ایشان بر ما تأثیرگذار است، گفت: قول می‌دهیم براساس وعده رئیس‌جمور شهید، بدون اینکه خللی ایجاد شود خدمت را تا تحقق برنامه‌ها و اهداف ادامه دهیم.

اسدالله عباسی استاندار گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، اسدالله عباسی، استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت که امروز، 6 خردادماه در شهرداری رشت با حضور احمد وحیدی، وزیر کشور برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت اظهار کرد: امروز در سوگ بزرگمردی جمع شده‌ایم که به عنوان شهید جمهور، خادم الرضا(ع)، الهی و انقلابی، جهادی، خستگی‌ناپذیر، عالم مجاهد با تمام وجود مردم را دوست داشت و به آنها خدمت می‌کرد. 

استاندار گیلان افزود: اخلاص، ایمان، مردم‌داری شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی برای ما الگو و اسوه بود و امروز جای خالی این بزرگمرد عرصه خدمت و صداقت در خدمت‌رسانی خالی است؛ امروز جمع شده‌ایم تا با شهدای عرصه خدمت به‌ویژه رئیس‌جمهور عزیز میثاق ببندیم. بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب «رئیسی عزیز» که توانست در عمر کوتاه مدیریتی کارهای بسیار بزرگی را به یادگار بگذارد.

وی ادامه داد: امروز میزبان وزیر مردمی و جهادی هستیم که علی رغم همه مشغله‌ها در تهران، دعوت مردم گیلان را پذیرفتند و در این مراسم حضور پیدا کردند، بنابراین به ایشان به عنوان وزیر جهادی که همه حال در کنار رئیس‌جمهور کار می‌کرد، خیر مقدم می‌گوییم.

عباسی با بیان اینکه وزیر کشور همواره جویای وضعیت استان گیلان بوده‌ است، گفت: ایشان در سیل آستارا، حادثه تلخ کمپ لنگرود بلافاصله در محل حضور یافت و از مردم و آسیب‌دیدگان سیل و خانواده‌های حادثه کمپ ترک اعتیاد دلجویی کردند، در آتش‌سوزی شهرک امامزاده ابراهیم هم فورا دستور حضور و ارائه خدمات  را دادند که براساس منویات رئیس‌جمهور خدمات‌رسانی به مردم در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اخلاق منش و رفتار شهید رئیسی در تمام جان و دل ما اثر گذاشته و فقط وجه حقوقی ایشان نبود بلکه توسل و خادم الرضا(ع) بودن ایشان نیز تأثیرگذار است، گفت: ما منتظر دومین سفر رئیس‌جمهور به گیلان بودیم تا کارهایی که خودشان دستور داده و به بار نشسته بود را خدمت ایشان گزارش کنیم، شاید نتوانستیم آن‌طور که باید خدمات سفر اول را اطلاع‌رسانی کنیم اما منتظر سفر دوم بودیم تا با حضور ایشان پروژه‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.

استاندار گیلان ادامه داد: مردم گیلان قطعه 8.2 کیلومتر آزادراه منجیل رودبار را که 14 سال در انتظار افتتاح بود، را فراموش نمی‌کنند که در این دولت به بهره‌برداری رسید، همچنین راه آهن قزوین رشت هم که نیمه تمام مانده بود، با دستور رئیس‌جمهور کار را شروع کردیم و در سفر اول به بهره‌برداری رسید. راه آهن رشت کاسپین هم آماده افتتاح بود که در سفر دوم به بهره‌برداری برسد اما متأسفانه از حضور ایشان محروم شدیم. 

وی تأکید کرد: قول می‌دهیم براساس وعده رئیس‌جمهور شهید، بدون اینکه خللی ایجاد شود خدمت را ادامه دهیم و همانطور که شبانه‌روز کار کردیم، تا تحقق برنامه‌ها و اهداف تلاش‌ها را ادامه می‌دهیم. 

عباسی با اشاره به اینکه پروژه‌های دولت در سفر اول به ارزش 20 همت همه غیر از مولدسازی کار شده است، بیان کرد: تسهیلات بانکی بیش از 92 درصد تحقق یافته، همچنین مردم پل آستاراچای را فراموش نخواهند کرد، و همچنین اقتصاد دریامحور که کریدور شمال به جنوب را فعال می‌کند از دستاوردهای دولت سیزدهم است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه راه آهن رشت به آستارا با سرعت در حال انجام است، گفت: اسکله گردشگری به ارزش بیش از 400 میلیارد تومان آماده بهره‌برداری بوده و همچنین در راستای رفع ناترازی برق زیرساخت‌های را فراهم شده است. در هفته دولت سال گذشته 1360 پروژه به ارزش 4 همت اما در دهه فجر سال گذشته 1529 پروژه به ارزش 14 همت در استان افتتاح کردیم.  

وی با اشاره به آمادگی برای سفر دوم ریاست جمهوری ادامه داد: برای سفر دوم 8 همت پروژه عمرانی و 7 همت پروژه اقتصادی در مجموع 15 همت پروژه آماده افتتاح داشتیم. 

با اشاره به احیای 270 واحد تولیدی راکد گیلان در بخش‌های خدمات، کشاورزی و صنعتی گفت: راه اندازی مجدد صنایع پوشش گیلان از دستاوردهای پیگیری میدانی شهید آیت‌الله رئیسی است. نرخ بیکاری گیلان از ۹ درصد در ابتدای کار دولت به ۷ درصد تقلیل پیدا کرد.

عباسی با اشاره به تخصیص اعتبار 100 میلیارد تومانی برای ساماندهی پسماند گیلان گفت: لندفیل سراوان پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی دارد، برای احداث خط جدید کودآلی لاکان هم پیمانکار جدید انتخاب شده و در حال حاضر روزانه کاهش تولید 500 تنی زباله در استان داریم. همچنین رئیس‌جمهور در سفر اول با حضور در منطقه سیاه اسطلخ بازدیدی از وضعیت منطقه داشت که احیا و لایروبی این رودخانه انجام شده و حتی دو حلقه چاه کشاورزی با کمک بسیج سازندگی برای مردم حفر شده است.

انتهای پیام
captcha