کد خبر: 4218295
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۹

تشییع میلیونی قدرشناسی ملت از شهدای خدمت بود

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: شهادت شهدای خدمت و تشییع چند میلیونی پیکر آنان، نشان از خدمات خالصانه مسئولین و قدر شناسی مردم دارد، نظام اسلامی مولد چنین انسان‌های خادم و وارسته و خدمتگزاری است که می‌تواند الگوی برای جهانیان باشد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، سردار حمید دامغانی، فرمانده سپاه قدس گیلان امروز، 5 خردادماه در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت که در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه قدس گیلان با حضور پایوران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر به خصوص شهدای سوم خرداد عملیات بیت المقدس، اظهار کرد: عملیات بیت المقدس نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بوده که با تغییر جهت‌گیری جنگ و موازنه قدرت به نفع نظام جمهوری اسلامی آثار و برکات فراوان را برای کشور خلق کرده است.

وی با اشاره به سانحه بالگرد و گرامیداشت شهادت شهدای خدمت، افزود: شهادت شهدای خدمت و تشییع چند میلیونی پیکر آنان، نشان از خدمات خالصانه مسئولین و قدر شناسی مردم دارد؛ نظام اسلامی مولد چنین انسان‌های خادم و وارسته و خدمتگزاری است که می‌تواند الگوی برای جهانیان باشد.

سردار دامغانی با بیان اینکه این شهادت‌ها علاوه‌بر اینکه انسان را از غفلت خارج کرده و باعث اتحاد و انسجام ملی می‌شود و مسیر عاقبت بخیری را نشان می‌دهد، در خصوص شبهات شهادت شهدای خدمت گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری در خرداد‌ماه سال ۱۳۸۲ مبنی بر اینکه «اساسی‌ترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است»، لذا کسی که خالصانه با نیت خدایی خدمت به مردم داشته باشد در واقع با آمریکا مبارزه می‌کند و کسی که در این مبارزه و مسیر اتفاقی برای او رقم بخورد قاعدتا شهید محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه شهدای خدمت با خدمت در دوران حیات و تواضع شان شهید هستند و حال با این اتفاق شهادت‌شان ثبت می‌شود، تصریح کرد: یکی از ویژگی بارز سیدالشهدای خدمت دوری از تکبر و غرور در مسئولیت بود، همچنین اخلاق، رفتار و منش در دوره ریاست قوه قضاییه و ریاست جمهوری متواضعانه و به‌دور از هرگونه تکبر بوده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید به ولایت‌پذیری شهید رئیسی، سیدالشهدای خدمت گفت: از مصادیق ولایت‌مداری شهید رئیسی ایجاد وحدت قوا به عنوان یکی از دغدغه‌های رهبر معظم است؛ همچنین تقوا، صداقت، خلوص نیت، خدمت جهادی و خادم الرضا بودن از دیگر ویژگی‌های بارز شهید رئیسی بود.

سردار دامغانی با یادآوری مناظره‌های انتخاباتی ریاست جمهوری در صدا و سیما و صبوری آیت‌الله رئیسی در برابر توهین‌ها و اهانت‌ها با توجه به حق بودن‌ها و آگاهی به واقعیت‌های رقبا، تصریح کرد: سیدالشهدای خدمت شهیدگونه زندگی کرد و تقوای حقیقی را با رعایت حدود و تقوای الهی همین مناظره‌ها رقم زد.

وی با بیان اینکه خلوص نیت، پرتلاش بودن، ولایت مداری، مظلومیت از جمله ویژگی‌های مشترک شهدایی چون سلیمانی، رجایی، بهشتی و شهید رئیسی عنوان کرد و گفت: اقتدار و عملکردهایی چون در دست گرفتن قرآن در سازمان ملل و عکس حاج قاسم، تواضع، خضوع، حضور در میان مردم روستا و ساده زیستی تجلی آیات قرآن در چنین فردی بوده است.

سردار دامغانی از ویژگی‌های شهیدامیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه را رعایت و توجه بسیار به پروتکل‌ها دانست و افزود: شهید امیرعبداللهیان برای اقتدار نظام اسلامی به رعایت پروتکل‌ها بسیار تأکید داشت.

وی با اشاره به ضرورت بازگویی خدمات ارزنده شهید امیرعبداللهیان در جبهه و ‌محور مقاومت، افزود: یک آمریکایی در شبکه مجازی نوشته شده بود «امیرعبداللهیان از تیزبین‌ترین و موفق‌ترین دیپلمات‌های تاریخ است» و همچنین یک پژوهشگر معروف لبنانی «اگر عبداللهیان دیپلمات نبود فرماندهی در تراز حاج قاسم می‌شد» که با ویژگی‌های شاخص ایشان، دور از این عنوان نبود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به شهادت سردار موسوی و دیگر شهدای خدمت در این سانحه هوایی افزود: شهدای خدمت باعث گره گشایی شکل گیری دولت اسلامی در محورهای مختلف اقتصاد، تولید و غیره خواهند شد، خون حاج قاسم باعث اتفاقات مثبت در سطح منطقه شد و همانگونه که سیستم نظامی و نیروهای مسلح در موفقیت عملیات وعده صادق و مدیریت و حمایت از غزه موثر بودند، ریاست جمهوری و وزیر امورخارجه نیز بی اثر در این محورها نبوده است.

انتهای پیام
captcha