کد خبر: 4218074
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۷

شهید رئیسی با سیره علوی نظام اسلامی را مدیریت کرد

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه مصداق حکومت علوی این است که اگر می‌خواهید نظامتان ولایی و علوی باشد مدیریت جامعه اسلامی باید چنین مدیریتی باشد، گفت: شهید رئیسی نشان داد و در تاریخ ثبت کرد که با سیره علوی می‌توانیم نظام اسلامی را به بهترین وجه مدیریت کنیم.

حجت‌الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه بندرانزلی

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت‌الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین، امام جمعه بندرانزلی امروز، چهارم خردادماه در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان ضمن تسلیت شهادت رئيس جمهور خدوم و مجاهد و یاران همراه ایشان، اظهار کرد: روزهای بسیار تأسف‌بار و تألم‌برانگیزی را سپری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از اول انقلاب تاکنون از این حوادث کم و بیش داشتیم و امروز نیز ان‌شاءالله با تدبیر مقام معظم رهبری از این روزها عبور می‌کنیم، افزود: آیت‌الله رئیسی از شاگردان امام(ره) و شهید بهشتی بودند و با نگاه به سوابق این شخصیت انقلابی، مجاهد و خستگی‌ناپذیر در دوره تحصیلات در حوزه، حضور در جبهه و تولیت آستان قدس و مسئولیت‌های مختلفی که در دستگاه قضایی داشتند تا به امروز که به سمت رئیس جمهور به شهادت رسید می‌بینیم که اقدامات و خدمات فراوانی انجام داده‌اند.

شمس‌الدین با اشاره به اینکه شهید رئیسی شخصیت بسیار توانمندی بود و بعد از شهادت ایشان خیلی‌ها تازه فهمیدند که چه شخصیتی را از دست دادند، تصریح کرد: یکی از مهمترین کارهایی که در دوره ریاست جمهوری خصوصا در این دو سال و 10 ماه به آن عمل کرد، تحقق شعار «ما می‌توانیم» امام(ره) بود.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه شعار «ما می‌توانیم» در طول این سال‌ها در برهه‌ها و بخش‌های مختلف مورد توجه و عمل بوده و هست و موفقیت‌هایی هم داشته، تأکید کرد: دلیل اصلی موفقیت‌های ما در عرصه‌های صنعت، علم و فناوری، امور دفاعی، موشکی و هوافضا و سایر بخش‌ها همین اتکا و عمل به «ما می‌توانیم» بود.

وی با تأکید بر اینکه شهید رئیسی در طول مدیریتش خصوصا در دوره ریاست جمهوری «ما می‌توانیم» امام(ره) را در بحث اجرای حکومت علوی اجرا کرد، تصریح کرد: بعد از دوران ریاست جمهوری شهید رجایی و رهبر معظم انقلاب دوره‌های مختلف و ریاست جمهوری‌ها و مجالس و دستگاه‌های قضائی آمده‌اند و رفته‌اند اما اینگونه که شهید رئیسی الگویی از حکومت علوی اجرا کرد و به دیگران نشان داد هیچکسی نتوانست انجام بدهد.

شمس الدین با بیان اینکه تمام فعالیت‌های شهید رئیسی در بخش‌های مردمی بودن، محرومیت‌زادیی، قطع وابستگی به خارج، در برابر دشمنان ایستادن، دفاع از مظلومین و اسلام و انقلاب در همه عرصه‌ها همه فرع حکومت علوی است، تصریح کرد: یعنی مصداق حکومت علوی این است که اگر می‌خواهید نظامتان ولایی و علوی باشد مدیریت جامعه اسلامی باید چنین مدیریتی باشد.

وی افزود: گاهی اوقات می‌گوییم نمی‌شود مثل امیرالمؤمنین(ع) بشویم یا مثل پیامبر اکرم(ص) جامعه را مدیریت کنیم اما شهید رئیسی نشان داد که می‌شود زاهد و باتقوا بود یا پشت میز ننشست و با دشمنان با سرسختی و ایستادگی اما با ملت با ترحم و رافت حرف زد.

امام جمعه بندرانزلی تأکید کرد: شهید رئیسی نشان داد و در تاریخ ثبت کرد که با سیره علوی می‌توانیم نظام اسلامی را به بهترین وجه مدیریت کنیم.

انتهای پیام
captcha