ویژه‌برنامه شهادت امام صادق(ع) در ۱۶۲ بقعه متبرکه گیلان برگزار می‌شود
کد خبر: 4213638
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۶

ویژه‌برنامه شهادت امام صادق(ع) در ۱۶۲ بقعه متبرکه گیلان برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از برگزاری ویژه‌برنامه شهادت امام جعفرصادق (ع) در ۱۶۲ بقعه متبرکه گیلان خبر داد.

امامزاده هاشم رشت

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به نقش والای امام جعفر صادق(ع) در زنده نگه‌داشتن مذهب شیعه اظهار کرد: ویژه برنامه شهادت امام جعفرصادق(ع) همراه با مراسم سخنرانی و کرسی‌های تلاوت قرآن کریم با هدف ترویج مفاهیم دینی در 162 بقعه متبرکه گیلان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی محور سیره اهل بیت(ع) است، افزود: ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت شهادت امام صادق(ع) از روز گذشته در بقاع متبرکه گیلان با برگزاری کرس‌های تلاوت و محافل انس با قرآن کریم آغاز شده و تا فردا، 15 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تدینی با بیان اینکه 132 مبلغ بومی و مربیان قرآن کریم بقاع متبرکه در برگزاری مراسم ویژه شهادت امام جعفر صادق (ع) مشارکت دارند، گفت: 25 ایستگاه صلواتی در بقاع متبرکه شاخص گیلان با توزیع چای و آش نذری و پخش مرثیه سرایی یاد و خاطره امام صادق(ع) را گرامی خواهند داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از عموم مردم گیلان برای شرکت در مراسم گرامیداشت امام صادق(ع) در بقاع متبرکه دعوت کرد و گفت: حضرت امام جعفرصادق(ع) با بیانی فصیح و کلامی بلیغ زبان رسای اسلام بود، بنابراین باید سیره اهل بیت(ع) بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام
captcha