لزوم تقویت ظرفیت گردشگری مذهبی شهرستان آستانه اشرفیه
کد خبر: 4182894
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰
استاندار گیلان مطرح کرد:

لزوم تقویت ظرفیت گردشگری مذهبی شهرستان آستانه اشرفیه

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت تقویت ظرفیت‌های موجود در آستانه اشرفیه، بر لزوم توجه به توسعه پایدار گردشگری مذهبی در این شهرستان تأکید کرد.

جلسه طرح توسعه حرم سیدجلال الدین اشرف در آستانه اشرفیه

به گزارش ایکنا از گیلان، اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز، 28 آبان‌ماه در جلسه بررسی آخرین وضعیت چگونگی اجرای توسعه حرم آستان مقدس سیدجلال‌الدین اشرف با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و هفته بسیج اظهار کرد: علاوه‌بر اعتبار یک هزار و ۸۰ میلیارد ریالی که سازمان برنامه و بودجه گیلان برای طرح توسعه و بازآفرینی این حرم مطهر اختصاص داد، استانداری گیلان هم در این بخش اعتباراتی از ردیف استانی برای توسعه کتابخانه و امور فرهنگی این آستان مقدس کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه توسعه حرم مطهر از مطالبات مردم است، افزود: در حوزه بازآفرینی شهری اعتبارات حمایتی از سوی شهرداری آستانه اشرفیه و معاونت عمرانی استانداری اختصاص خواهد یافت و تلاش می‌کنیم تا با کمک هیئت امنای این آستان مقدس، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، امام جمعه و سپاه پاسداران خواسته مردم به سرعت محقق شود.

عباسی همچنین با اشاره به مسئله کمبود عرضه نان در این شهرستان و به بازرسی‌هایی که روز گذشته از نانوایی‌های این منطقه انجام شده، گفت: تنها در بررسی ۱۰ واحد نانوایی، هشت مورد متخلف شناسایی و پلمب شدند که این روند باید اصلاح شود. مردم متدین و مومن آستانه اشرفیه انتظار دارند کسبه و نانوایی‌ها افرادی مؤمن و باانصاف باشند و جلوی هرگونه تخلفات صنفی گرفته شود؛ از این‌رو باید کسبه دقت نظر بیشتری در ارائه خدمت به مردم داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: گاه مردم هنگام مراجعه برای خرید نان با درهای بسته نانوایی‌ها مواجه می‌شوند و یا برخی آرد سهمیه‌ای را جابجا می‌کنند که این تخلف آشکار باید با جدیت بررسی، ساماندهی و اطلاع رسانی شود. کسبه باید افرادی مورد اعتماد و صادق باشند و خدماتی که به شهروندان و زائرین ارائه می‌شود بدون شبهه باشد.

عباسی درمورد برادر خواندگی حرم آقا سیدجلال الدین اشرف و یکی از امامزادگان نجف اشرف نیز گفت: در حوالی شهر نجف اشرف امام‌زاده ابراهیم از فرزندان امام حسن مجتبی(ع) قرار دارد که طی رایزنی‌ها ‌و مذاکرات انجام شده با سفرای دو کشور ایران و عراق این موضوع در دست پیگیری است تا بتوانیم برادر خواندگی این حرمین مطهر را انجام دهیم.

وی بر لزوم توجه به توسعه پایدار گردشگری مذهبی در این شهرستان تأکید کرد و گفت: از نظر اقتصادی و تجاری آستانه اشرفیه ظرفیت‌های قابل توجهی مانند صنایع دستی و مرواربافی و در زمینه محصولات کشاورزی همچون برنج، چای و بادام زمینی وجود دارد که می‌تواند در حوزه گردشگری این منطقه مقصدی برای زائران و گردشگرانی باشد که به این شهرستان سفر می‌کنند.

گفتنی است، همزمان با ولادت حضرت زینب(س) آئین معنوی غبارروبی و عطرافشانی آستان مبارک حضرت آقا سلطان سیدجلال الدین اشرف، با حضور استاندار گیلان در آستانه اشرفیه برگزار شد، این مراسم معنوی با مداحی ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و با مدیرکل امور اوقاف و امور خیریه گیلان و جمعی دیگر از مسئولان استان و شهرستان و هیئت امنای این بارگاه ملکوتی انجام شد.

انتهای پیام
captcha