9763 ویژه‌برنامه به مناسبت هفته بسیج در گیلان برگزار می‌شود
کد خبر: 4182891
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۴

9763 ویژه‌برنامه به مناسبت هفته بسیج در گیلان برگزار می‌شود

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج امسال با شعار «بسیج؛ امید ملت ایران» آغاز شده، گفت: امسال تعداد 9 هزار و 763 برنامه در سطوح و لایه‌های مختلف برای بزرگداشت هفته بسیج برنامه‌ریزی شده که 58 برنامه شاخص استانی، 532 برنامه اقشار، یک هزار و 123 برنامه ناحیه‌ای و شهرستانی هستند.

سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، سردار حمید دامغانی، فرمانده سپاه قدس گیلان امروز، 28 آبان‌ماه در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: بسیج متعلق به همه بوده و مدیریت بسیج با سپاه است، در همه عرصه‌های مورد نیاز انقلاب، نظام و مردم ورود می‌کند.

وی با بیان اینکه فلسفه شکل‌گیری بسیج از مردم است، افزود: بسیج منحصر به فعالیت در یک عرصه نیست. معنویت، تقوا و پایبندی به اعتقادات در بسیج پررنگ‌تر است و همین تفاوت منجربه حرکت می‌شود، معنویتی که ایجاد حرکت نکند از نظر ما کامل نیست اما در بسیج معنویت، ایجاد حرکت و اقدام می‌کند.  

سردار دامغانی با بیان اینکه تفکر و حرکت بسیجی اهمیت دارد، گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری پایه اصلی تفکر بسیجی، احساس مسئولیت است. احساس مسئولیت کردن باعث حرکت می‌شود. از دیگر خصوصیات بسیج بصیرت، فهم عمیق از دین، شناخت راهبرد دشمن است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه بسیج زیر پرچم ولایت حرکت می‌کند، بیان کرد: اخلاص بسیار زیاد بسیجی‌ها به کارشان برکت می‌دهد، امداد و کمک الهی ناظر به اقدامات بسیجی‌هاست که در دفاع مقدس بسیار شاهد آن بودیم.

وی با بیان اینکه شرایط خاصی را در عرصه بین‌المللی داریم، تصریح کرد: اتفاقاتی را در حوزه بین‌الملل شاهد هستیم که نشان از حضور جبهه استکبار دارد، اتفاقات اخیر پیروزی مقاومت را حکایت می‌کند، این روزها شاهد درگیری بین اعضای شورای امنیت هستیم.

سردار دامغانی افزود: جنگ در غزه یک وجه آن نظامی است، اما وجه اصلی نشاندهنده شکست امنیتی و اطلاعاتی بود که رژیم صهیونیستی خورده و قابل جبران هم نیست، مورد بعدی هم شکست رسانه‌ای است که بر پیکره این رژیم وارد شده و همه دنیا بر علیه آنان بسیج شده‌اند. بطوریکه حتی برخی راهپیمایی‌های کشورهای اروپایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین از راهپیمایی کشورهای اسلامی شلوغ‌تر شده و با عملیات الاقصی مشروعیت بخشی رژیم صهیونیستی زیرسوال رفت.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اصحاب رسانه در متن اصلی این جنگ هستند، گفت: اصحاب رسانه از این رژیم اعتبارزدایی می‌کنند و خوی وحشی‌گری آنها را به اطلاع جهانیان می‌رسانند و نشان می‌دهند قائل بودن آنها به آزادی، شعاری پوچ است.

وی با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج امسال با شعار «بسیج؛ امید ملت ایران» آغاز شده، تصریح کرد: امسال تعداد 9 هزار و 763 برنامه در سطوح و لایه‌های مختلف برای بزرگداشت هفته بسیج برنامه‌ریزی شده که 58 برنامه شاخص استانی، 532 برنامه اقشار، یک هزار و 123 برنامه ناحیه‌ای و شهرستانی است.

سردار دامغانی با بیان اینکه تمرکز عمده ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج محله‌ای و برنامه‌محور است، گفت: برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج در همه عرصه‌ها با محوریت ایجاد نشاط اجتماعی اجر می‌شود، یک‌هزار و 25 برنامه ورزشی هستند که 44 برنامه ناحیه‌ای، 128 برنامه حوزه‌ای و 840 برنامه‌ پایگاهی می‌باشند.

فرمانده سپاه قدس گیلان بیان کرد: برگزاری اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت» که روز گذشته در مجتمع زیباکنار برگزار شد، یکی از ویژه‌برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج بود که با حضور بیش از هزار شرکت‌کننده برگزار شد.

وی گفت: اجرای رزمایش جهادگران فاطمیه سه و اهدای 800 سری جهیزیه به نوعروسان و نودامادان کمتربرخوردار هم از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است، همچنین یک‌هزار و 250 گروه جهادی با حضور بالغ بر 10 هزار نفر در استان طی این 10 روز 3750 خدمت را در مناطق محروم ارائه می‌کنند.

سردار دامغانی بیان کرد: در بسیج آبرسانی 711 روستا هدفگذاری شده بود که آبرسانی به 370 روستا بر عهده بسیج سازندگی و بقیه روستاها بر عهده قرارگاه خاتم الانبیاء است؛ در این مرحله 125 روستای استان با اعتبار 503 میلیارد تومان از نعمت آب شرب پایدار برخوردار شدند، برای این روستاها 700 کیلومتر لوله‌گذاری انجام گرفته است. علاوه‌بر این بهره‌برداری از 25 کیلومتر آسفالت راه روستایی و همچنین 28 واحد مسکن مددجویی از دیگر اقدامات بزرگداشت هفته بسیج است.

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: برگزاری اجتماع فرماندهان پایگاه‌های رشت، تجمع اعضای بسیج دانشگاهیان استان در دانشگاه گیلان، برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی ویژه دهه هشتادی‌ها، اجرای میز خدمت جهادی، اعزام کاروان‌های پزشکی به مناطق محروم، برنامه ریزی برای برگزاری 170 نشست روشنگری جهاد تبیین، برگزاری همایش اقتدار بسیج و همچنین برگزاری تجمع 6 هزار نفری بسیجیان در رشت، اجتماع دختران حاج قاسم، اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزی، برگزاری رزمایش رسانه‌ای، دیدار با 700 خانواده شهید بسیجی و ایثارگران، برگزاری اجتماع خادمین شهدا در گلزارهای شهدای استان، برگزاری تجمع میعاد رضویون از جمله برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج در استان است.

وی تصریح کرد: گیلان علی رغم اینکه استان برخورداری به نظر می‌رسد، اما در استان فراتر از آنچه که به‌نظر می‌رسد ظرفیت کار وجود دارد، در حال حاضر تمرکز بر روی آبرسانی و مسکن محرومین است و همه محرومیت‌ها را نمی‌توان در بازه زمانی کوتاه برطرف کرد.

سردار دامغانی با اشاره به در پیش بودن انتخابات، گفت: سپاه به هیچ عنوان در انتخابات در حمایت از هیچ فرد، جناح و گروهی ورود نمی‌کند اما در امنیت، سلامت، مشارکت و جهاد تبیین انتخابات تکلیف دارد که انجام وظیفه می‌کند زیرا سپاه لشکر انقلاب است و برای نظام، مردم و ولایت هزینه می‌کند.

انتهای پیام
captcha