رسانه، محور جنگ شناختی و ادراکی است
کد خبر: 4182604
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۷

رسانه، محور جنگ شناختی و ادراکی است

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امروز رسانه به ابزار استعمار جدید برای جهان سلطه تبدیل شده است، گفت: امروز در یک جنگ تمام عیار ترکیبی به سر می‌بریم که فضای بین‌المللی را فرا گرفته، بستر جنگ ترکیبی، جنگ شناختی و ادراکی بوده و رسانه، محور جنگ شناختی و ادراکی است.

سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، سردار حمید دامغانی، فرمانده سپاه قدس گیلان امروز، ۲۷ آبان ماه در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت» که در مجتمع زیباکنار برگزار شد، با اشاره به تقارن هوشمندانه این مراسم با ولادت حضرت زینب کبری(س)، اظهار کرد: این بانوی عاشورایی نقش تبیینی خود را به خوبی ایفا کرد و پیام حسینی را به تاریخ رساند.

وی با بیان اینکه ضرورت برگزاری جشنواره‌های رسانه‌ای امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، افزود: امروز در یک جنگ تمام عیار ترکیبی به سر می‌بریم که فضای بین‌المللی را فرا گرفته است، در این جنگ ترکیبی نظام مقدس جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت با صهیونیسم بین‌الملل و آمریکای جنایتکار به تقابل برخواسته‌اند؛ بستر جنگ ترکیبی، جنگ شناختی و ادراکی است و رسانه، محور جنگ شناختی و ادراکی است.

دامغانی با بیان اینکه امروز رسانه به ابزار استعمار جدید برای جهان سلطه تبدیل شده است، گفت: استکبار جهانی به دنبال حکمرانی مجازی است تا با اثرگذاری بر افکار، هدایت اراده‌ها را در دست بگیرد. جشنواره‌های این چنینی نشان‌دهنده تحرک و پویایی جریان انقلاب و عرصه رسانه است، این جشنواره‌ها موجب می‌شود ظرفیت‌های رسانه‌ای جبهه انقلاب به ویژه در بخش بانوان شناخته شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان بانوان را اثرگذارترین قشر در جامعه دانست و بیان کرد: بر خلاف تبلیغات دشمنان، در فرهنگ اسلامی، نقش زنان محوری است و اسلام برای زنان نقش معماری جامعه را دیده و اگر این نقش به حاشیه برود، تصویر زیبایی از جامعه بروز و ظهور نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه بانوان در طول ۴۵ سال گذشته نقش اصلی را در حفظ و بقای انقلاب اسلامی داشته‌اند، تصریح کرد: بانوان محور خانواده هستند، لذا معماری درست جامعه وابسته به خانواده‌های درست است. امروز بانوان عرصه رسانه این نقش معماری را فراتر از خانواده و در جغرافیای ایران عزیز و جهان اسلام ایفا می‌کنند.

دامغانی نقش تبیینی حضرت زینب در واقعه عاشورا را موجب پیروزی خون بر شمشیر دانست و گفت: حضرت زینب شکست ظاهری نظامی را به پیروزی قطعی دائمی تبدیل کرد و امروز نمود آن را در محور مقاومت جنگ غزه شاهد هستیم.

وی با اشاره به شکست‌های نظامی و اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونسیتی در جنگ غزه، بیان کرد: رژیم جعلی و کودک‌کش علاوه‌ بر این شکست، همه داشته‌های خود را از دست داده که نتیجه شکست رسانه‌ای است، زیرا به واسطه کارکرد رسانه یک بسیج جهانی علیه صهیونیسم بین‌الملل ایجاد شده است.

سرهنگ مهدی پارسا، رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت‌هزار شهید استان، اظهار کرد: شهدای ما در دامان مادرانی پرورش یافتند که فرزندان خود را از شمالی‌ترین نقطه کشور به جبهه‌های حق علیه باطل فرستادند تا در راه اسلام و انقلاب فداکاری کردند.

وی گیلان را قطب رسانه‌ای بانوان کشور دانست و افزود: سه هزار و ۱۰۰ اثر در ۱۰ محور و ۱۱ قالب از سراسر کشور به دبیرخانه دومین جشنواره ملی بانوان «حریم رسالت» ارسال شد. یک‌هزار و 500 اثر به مرحله نهایی داوری راه یافت که این جشنواره ۴۴ برگزیده دارد.

پارسا همچنین به بازتاب‌های بین‌المللی جشنواره حریم رسالت اشاره کرد و گفت: ۱۲۵ پیام از کشورهای مختلف دنیا به دبیرخانه جشنواره رسیده که خواستار تداوم این حرکت فرهنگی رسانه‌ای هستند.

انتهای پیام
captcha