کد خبر: 4104618
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

تکمیل زیرساخت‌های گیلان به رشد و رونق کشور کمک می‌کند

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی بهره‌مندی از ظرفیت‌های گیلان برای توسعه همه جانبه استان و کشور را مؤثر دانست و گفت: تکمیل زیرساخت‌هایی همچون راه آهن و توسعه حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی و طرح‌های زیربنایی نه تنها به توسعه پایدار گیلان بلکه به رشد و رونق کشور کمک شایانی می‌کند.

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، سعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه، 13 آذرماه در سفر به گیلان با اسدالله عباسی، استاندار در رشت دیدار و گفت‌وگو کرد.

سعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در این دیدار، بهره‌مندی از ظرفیت‌های گیلان برای توسعه همه جانبه استان و کشور را مؤثر دانست و گفت: با توجه به توانمندی‌های موجود نخبگان و دانشگاهیان گیلان و نیز مزیت‌های فراوان این استان در بخش‌های مختلف جغرافیایی، طبیعت، جنگل، دریا و گردشگری به‌عنوان نقطه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، می‌توان ضمن حفظ منابع خدادادی، موجبات افزایش سطح درآمد مردم، توسعه تولید و اشتغال را فراهم کرد.

وی با اشاره به دقت نظر رهبر فرزانه انقلاب در خصوص راه آهن رشت آستارا و اتصال به کشورهای اوراسیا افزود: به طور قطع تکمیل زیرساخت‌هایی همچون راه آهن و توسعه حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی و طرح‌های زیربنایی نه تنها به توسعه پایدار گیلان بلکه به رشد و رونق کشور کمک شایانی می‌کند.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز در این دیدار با اشاره به نگاه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تسریع عملیات اجرایی پروژه راه آهن رشت آستارا در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه، اظهار کرد: فرمایشات اندیشمندانه و دقیق معظم له حجت را بر مسئولان تمام کرد و باید در سریع‌ترین زمان ممکن این ابر پروژه که باعث اتصال گیلان به کشورهای اوراسیا و قفقاز می‌شود به بهره‌برداری برسد.

وی به تشریح مزیت‌های متعدد و ظرفیت‌های فوق‌العاده استان در بخش‌های مختلف اقتصاد کشاورزی، گردشگری، دریا و نیز وجود موهبت‌های فراوان الهی در این خطه شهیدپرور، ولایتمدار و فرهیخته پرداخت و گفت: گیلان دروازه تجارت و اقتصاد ایران است و باید با تعامل صحیح با کشورهای همسایه شاهد پیشرفت بیشتر استان و کشور باشیم. گیلان ضمن اثرگذاری ویژه در داخل کشور، نقش مؤثری در توسعه تجارت بین‌الملل ایران اسلامی در حوزه کشورهای اوراسیا دارد.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه‌‌ به انجام مدیریت جهادی در استانی که هشت هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرده و مردمانش خالق حماسه هشت دی هستند، افزود: مدیریت جهادی برگرفته از اخلاق و ریشه جهادی است که با شعار «ما می‌توانیم» باید بر تمامی مشکلات فائق آمد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به منظور شرکت و سخنرانی در همایش پاسداشت شهدای مدافع امنیت و نیز حضور در جمع دانشجویان گیلان در آستانه 16 آذر روز دانشجو به رشت سفر کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha