کد خبر: 4104614
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰

اشتغالزایی محرومین موجب تحقق عدالت اجتماعی می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی برای محرومین موجب تحقق عدالت اجتماعی می‌شود، گفت: بسیاری از تولیدکنندگان در خانواده‌های مددجویی در زمینه تأمین تجهیزات و فروش محصولات خود مشکل دارند، لذا تلاش کمیته امداد رفع مشکلات آنها از طریق استفاده از دانش و امکانات راهبران شغلی است.

عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی برای محرومین موجب تحقق عدالت اجتماعی می‌شود، اظهار کرد: برطرف کردن نیازهای اساسی مددجویان تحت حمایت، افزایش شأن و منزلت مددجویان، کاهش نرخ بیکاری در میان جامعه مددجویی، افزایش درآمد محرومان برای کاهش فاصله طبقاتی، کمک به اقشار نیازمند، افزایش مناعت طبع خانواده‌ها و افزایش تولید ملی از دیگر اهداف ایجاد فرصت شغلی است.

وی با تأکید بر اینکه توانمندسازی مددجویان از اولویت‌های این نهاد و یکی از سیاست‌های محوری سال‌های اخیر کمیته امداد برای اشتغال‌آفرینی مددجویان بوده است، افزود: با توجه به اینکه بسیاری از کارآفرینان و تولیدکنندگان در خانواده‌های مددجویی در زمینه تأمین نهاده‌ها و تجهیزات و فروش محصولات خود مشکل دارند، تلاش کمیته امداد فروش محصولات تولیدی مددجویان و رفع مشکلات آنها از طریق استفاده از دانش و امکانات راهبران شغلی است. راهبر شغلی در واقع یک فعال اقتصادی و کارآفرین و دارای یک بنگاه اقتصادی است که در یک کسب و کار، تخصص و تجربه‌های خوب و موفقی را به دست آورده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان در تشریح طرح راهبری شغلی بیان کرد: در این طرح، کارآفرینان طرح‌های اشتغالزایی خود را به کمیته امداد پیشنهاد داده و پس از بررسی، تصویب و احراز صلاحیت در هیئت ارزیابی راهبری استان، با انعقاد تفاهم‌نامه نسبت به توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان اقدام می‌کنند. کمیته امداد نیز مددجو را به کارآفرین ارجاع می‌دهد تا با توجه به تخصص خود پس از انجام مشاوره و امکان سنجی، برای مددجو فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

وی با اشاره به مزایای این طرح گفت: سهولت دسترسی به مواد اولیه در زمینه تولید، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌های تخصصی، دسترسی به بازار فروش، خرید تضمینی محصولات و بالا بردن راندمان کاری از جمله کارکردهای طرح راهبری شغلی برای مددجویان جویای کار است.

اهرابی با تأکید بر اینکه کمیته امداد با تأمین نیرو، تسهیلات قرض‌الحسنه و اجرای آموزش‌های مدنظر راهبر، زمینه اجرای هرگونه طرح و پروژه را تسهیلگری می‌نماید، تصریح کرد: راهبر هیچگونه تعهد استخدامی مطابق قانون اداره‌کار نداشته و همچنین پرداخت اقساط تسهیلات بر عهده مددجویان و از سهم درآمدی آنها می‌باشد، راهبر نیز سود خود را در تأمین تجهیزات، آموزش و یا سود نهایی تعیین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون 196 کارآفرین حقیقی و حقوقی جهت همکاری با کمیته امداد استان در ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد شناسایی شده‌اند، بیان کرد: تاکنون در رسته‌های پرورش دام سبک و سنگین، طیور، ماهی، مکانیزاسیون کشاورزی، پرورش قارچ، تولید پوشاک، قالی بافی، صنایع دستی، چادر شب بافی، پرورش گل و گیاه و تولید گیاهان دارویی راهبران شغلی شناسایی شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان در پایان گفت: ضمن استقبال از حضور کارآفرینان موفق برای همکاری در این طرح، از این افراد در سطح استان دعوت می‌کنیم در صورتی‌ که طرح‌های تضمین‌شده دارند به کمیته امداد مراجعه کنند تا پس از تأیید طرح‌ها، نسبت به معرفی آن‌ها به مددجویان به‌ عنوان راهبر شغلی اقدام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha