به گزارش ایکنا از گیلان، همزمان با برگزاری آیین اختتامیه هفته قرآن و عترت گیلان که شب گذشته، 29 آبانماه در تالار مرکزی رشت برگزار شد، نفرات و تیمهای برتر جام قرآنی ضحی (نخستین دوره مسابقات تیمی حافظان و قاریان) معرفی و تجلیل شدند.
مسابقات بانوان جام قرآنی «ضحی»
رشته قرائت قرآن بخش تیمی
مقام اول: تیم شهید ابوالفضل خانیپور
مقام دوم: تیم شهید حسین محسنی
مقام سوم: شهید مسعود مدامی
رشته حفظ جزءهای 3، 5 و 30 بخش تیمی
مقام اول: تیم شهید علی نجفی
مقام دوم: تیم شهید ابراهیم فرمانی
مقام سوم: تیم شهید جمشید عباسنژاد
رشته حفظ جزءهای 10، 15 و 20 بخش تیمی
مقام اول: تیم شهید مهدی آرمند
مقام دوم: تیم شهید حسین رجبی
رشته حفظ جزءهای 3، 5 و 30 بخش انفرادی بانوان
زهرا پلهپور از صومعه سرا در رشته 5 جزء، زهرا یحییزاده از آستانه اشرفیه در 3 جزء و سیمین ادریسیان از بندرانزلی در رشته جزء30 جزء اول شدند؛ همچنین زینب سوری از رشت در رشته 5 جزء، فاطمه گلستانی از صومعهسرا در رشته 3 جزء و آدینه عمویی در رشته جزء 30 رتبه دوم را کسب کردند.
رشته حفظ جزءهای 10، 15 و 20 جزء بخش انفرادی بانوان
کبری خوش سرشت از لنگرود در رشته 20 جزء، سولماز مسلمی از لنگرود در رشته 15 جزء و خدیجه کهنروز از لنگرود در رشته 10 جزء عنوان نخست را کسب کردند؛ همچنین زینب دارآفرین از لنگرود در رشته 20 جزء و الهه آقاجانی از لنگرود در رشته 15 جزء دوم شدند.
حفظ کل بانوان
مقام اول: فاطمه صادقخواه از لنگرود
مقام دوم: فرشته صادقخواه نیز از لنگرود
قرائت تحقیق قرآن بخش انفرادی
مقام اول: صغری خورشیدی از بندرانزلی
مقاوم دوم: سمیه آصفی از لنگرود
قرائت ترتیل قرآن بخش انفرادی
مقام اول: عاطفه ناصح از لنگرود
مقام دوم: فرزانه صادقی از لنگرود
مقاوم سوم: بهصورت مشترک طاهره طاعتی و طیبه خورشیدی
مسابقات آقایان جام قرآنی «ضحی»
رشته حفظ کل قرآن بخش تیمی
مقام اول: تیم شهید عباس یوسفینژاد
مقام دوم: تیم شهید غلامرضا ادبیمهذب
مقام سوم: تیم شهید فرهاد زاهد
حفظ جزءهای 3، 5 و 30 بخش تیمی
مقام اول: تیم شهید خلیل نظری
مقام دوم: تیم شهید علیرضا رهبردلیر
مقام سوم: تیم شهید عباس ساغری
رشته حفظ جزءهای 10، 15 و 20 بخش تیمی
مقام اول: تیم شهید قاسم حقپرست
مقام دوم: تیم شهید سیدجعفر میرینژاد
مقام سوم: تیم شهید غلامحسین ضمیری
رشته قرائت تحقیق بخش انفرادی
مقام اول: طاها مرصادی از بندرانزلی
مقام دوم: سجاد اکباتانی از رودسر
مقام سوم: علیرضا لطفینیا از لاهیجان
رشته قرائت ترتیل بخش انفرادی
مقام اول: محمدجواد علیزاده از رودسر
مقام دوم: محمدرضا نمازی از تالش
مقام سوم: مسعود رجبی کامران
رشته اذان
مقام اول: محمدرسول اجتماعی از بندرانزلی
مقام دوم: عبدالرحمان کامرانی از حویق
مقام سوم: فاضل عباسی
حفظ کل انفرادی
مقام اول: محمدعلی موسیپور از فومن
مقام دوم: محمدطاها شافعی از لنگرود
مقام سوم: محمدجواد کرمی از لنگرود
رشته حفظ جزءهای 10، 15 و 20 بخش انفرادی
حسین کشاورز در رشته 20 جزء، مهدی پهلوان در رشته 15 جزء و امیرطاها صابر در رشته 10 جزء همگی از لنگرود روی سکوی نخست قرار گرفتند. همچنین محسن حسینخواه در رشته 20 جزء از رشت، مهیار فلاح پاکدامن از رشت در رشته 15 جزء و عیسی صدفی در رشته 10 جزء لنگرود دوم شدند.
رشته حفظ جزءهای 3، 5 و30 بخش انفرادی
امیررضا آقاجانپور از لنگرود در رشته 3 جزء به مقام قهرمانی دست یافت، عباس ایوبپور از فومن دوم شد و مهدی شیروان شاهی از لنگرود در رتبه سوم قرار گرفت. محمدجواد ممسنی از رشت در رشته 5 جزء مقام نخست را کسب کرد، علی عادلیان از فومن در مکان دوم قرار گرفت و حسن خسروی از بندرانزلی سوم شد .همچنین امیرعلی صادقی از فومن در رشته جزء 30 عنوان نخست را تصاحب کرد، عباس محمدنژاد از لنگرود دوم شد و محمدصدرا احدی از رشت روی سکوی سوم قرار گرفت.
انتهای پیام