کد خبر: 4089243
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹

تدوین کتاب در حوزه دفاع مقدس مصداق جهاد تبیین است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه تالیف و تدوین کتاب در حوزه دفاع مقدس مصداق بارز جهاد تبیین است، گفت: باید مبانی دفاع مقدس و انقلاب را برای جوانان با زبان هنر ترسیم و تبیین کنیم.

رونمایی از 14 عنوان کتاب دفاع مقدس

به گزارش ایکنا از گیلان، سرهنگ حسن حبیبی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان امروز، 10 مهرماه در آیین رونمایی از 14 عنوان کتاب دفاع مقدس که با حضور مسئولین آموزش و پرورش، شاعران و نویسندگان در دبیرستان شاهد دخترانه حضرت فاطمه زهرا(س) رشت برگزار شد، اظهار کرد: قطعا نقش آموزش و پرورش از لحاظ تربیتی بسیار مهم بوده زیرا موضوع آموزش و تربیت جزو مسائل اول هر کشوری است.

وی با بیان اینکه آینده هر کشوری به زیرساخت‌های آموزشی آن کشور وابسته است، افزود: در گذشته دو نهاد تربیتی «خانواده» و «آموزش و پرورش» داشتیم که امروز علاوه‌بر این نهاد «فضای مجازی» هم افزوده شده است؛ فرهنگیان ما اغلب افراد دلداده نظام و رهبری هستند لذا از هیچ کوششی در بحث تربیتی دریغ نمی‌کنند. همچنین اغلب دانش‌آموزان، نوجونان و جوانان ما هم دلداده اهل بیت و نظام و آرمان‌های انقلاب هستد و نمونه آن حضور پر شور این قشر در راهپیمایی اربعین است.

حبیبی تدوین کتاب را یکی از برنامه‌های اداره کل حفظ آثار و نشر ارز‌ش‌های دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: تالیف و تدوین کتاب در حوزه دفاع مقدس مصداق بارز جهاد تبیین است، اگر می‌خواهیم امید به آینده، خوداتکایی، مقاومت و ایستادگی، دشمن‌ستیزی با نظام سلطه در جامعه استمرار داشته باشد باید وقایع مهم و ملی را که بر ما گذشته، برای نسل امروز تبیین کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با اشاره به اینکه باید در آموزش و پرورش هم مانند دانشگاه‌ها، مبانی انقلاب اسلامی تدریس و بیان شود، تصریح کرد: در طی هشت‌سا ایام دفاع مقدس اقتدار و عزت پیدا کردیم؛ تظاهرات و اغتششاشات در گذشته ریشه سیاسی و اقتصادی داشت اما در اغتشاشات و آشوب‌های اخیر شاهد بودیم که بیشتر پایه‌ها و آرمان‌های انقلاب مورد هجمه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه آشوب‌های اخیر نشان داد کار ما در آموزش‌وپرورش بسیار خطیر و حساس است زیرا هر کدام از فرهنگیان به عنوان سفیران مباحث دینی، ارزشی و انقلابی هستند، ادامه داد: مخاطب ما در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های مقدس جوانان هستند، باید مبانی دفاع مقدس و انقلاب را برای جوانان با زبان هنر ترسیم و تبیین کنیم زیرا امروز تاسی از فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه‌های مختلف می‌تواند گره‌گشا باشد.

اسماعیل محمدپور، مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان هم در این مراسم گفت: در سال 1399 از 15 مجموعه شعر شاعران و 40 عنوان کتاب دفاع مقدس در استان رونمایی شد. در سال 1400 نیز 10 مجموعه داستان کوتاه در حوزه دفاع مقدس به چاپ رسید؛ برای امسال هم 10 مجموعه نمایشنامه با موضوع شهدا، رزمندگان و ایثارگران گیلانی تولید می‌شود که به زودی به همراه 5 عنوان کتاب دیگر رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha