کد خبر: 4087715
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸

دستگیری و شناسایی یک گروه خرابکار در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه روز گذشته یک تیم خرابکاری از استان‌های جنوبی وارد استان شده بود که قبل از هر اقدامی، شناسایی، منهدم و 2 نفر هم دستگیر شدند گفت: در ساعات اولیه صرفاً قصد هدایت و مدیریت صحنه را داشتیم که متأسفانه ۱۰۴ نفر از کارکنان پلیس در این درگیری‌ها مجروح شدند.

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی گیلانبه گزارش ایکنا از گیلان، سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی گیلان امروز، دوم مهرماه در کنفرانس خبری که با حضور اصحاب رسانه در ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، با اشاره به آخرین اقدامات پلیس در مقابله با هنجارشکنان، اظهار کرد: طی سه روز گذشته شاهد تحرکاتی از سوی اراذل اوباش و اغتشاشگران بودیم که خوشبختانه با حضور مقتدرانه پلیس، نیروهای بسیج، سپاه و همچنین پشتیبانی مرجع قضایی برخورد قاطعی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه تاکنون در مجموع ۷۳۹ نفر از اغتشاشگران دستگیر شدند که ۶۰ نفر آنها از بانوان بودند، افزود: تعداد زیادی از دستگیرشدگان افراد بومی گیلان نبودند و صرفاً جهت اغتشاش و هنجارشکنی وارد استان شده بودند، که طی چند روز گذشته خساراتی به اموال عمومی وارد آوردند و حتی تعدادی سلاح‌های سرد و گرم هم از آنها توسط پلیس کشف و ضبط شد.

ملکی ادامه داد: اغلب دستگیرشدگان از میانگین سنی پایین برخوردار هستند، لیدرهای اصلی آنها کاملاً شناسایی شده‌اند، یقین بدانید به زودی توسط پلیس دستگیر می‌شوند.

وی با بیان اینکه روز گذشته یک تیم خرابکاری از استان‌های جنوبی وارد استان شده بود که قبل از هر اقدامی، شناسایی، منهدم و دو نفر هم دستگیر شدند، تصریح کرد: تعداد قابل توجهی سلاح، مهمات، اقلام پلیسی و چاشنی‌های انفجاری از این تیم کشف شده است.

فرمانده انتظامی گیلان ضمن قدردانی از مردم ولایتمدار گیلان، اعضای شورای تأمین، مدیرکل دادگستری استان و اصحاب رسانه به دلیل پشتیبانی‌هایی که داشتند، گفت: خوشبختانه طی دو شب گذشته شاهد هیچ تحرکی از این فریب‌خوردگان نبودیم و به کسانی که قصد اغتشاش و تحریک افکار عمومی دارند، تذکر جدی می‌دهیم که با هرگونه هنجارشکنی به شدت برخورد می‌کنیم.

ملکی با اشاره به راهپیمایی مردم ولایتمدار گیلان در جهت اعلام انزاجار از اینگونه رفتارهای هنجارشکنانه و همچنین حمایت از فراجا پس از نماز جمعه روز گذشته، بیان کرد: خوشبختانه با هوشمندی مردم استان و هوشیاری عوامل انتظامی و امنیتی شاهد کمترین تخریب در استان بودیم و اجازه تحرکات بیشتر را به اینها ندادیم.

وی با اشاره به مجروحیت کارکنان انتظامی بیان کرد: در حالی که در ساعات اولیه صرفاً قصد هدایت و مدیریت صحنه را داشتیم متأسفانه ۱۰۴ نفر از کارکنان پلیس در این درگیری‌ها مجروح شدند و تعدادی از خودروها و موتورهای پلیس هم آسیب دید.

فرمانده انتظامی گیلان یادآور شد: در طی اغتشاشات ۱۰ موتورسیکلت مردم به آتش کشیده شد، یک اتوبوس انتقال خون، آمبولانس، خودروی آتش نشانی دچار خسارت شد و تعدادی از اموال عمومی هم آسیب دید.

در حاشیه این کنفرانس خبری، نمایشگاهی از دستاوردها و توانمندی پلیس گیلان از کشفیات در طی اغتشاشات اخیر که شامل انواع سلاح‌‌ها سرد و گرم، مهمات و چاشنی‌های انفجاری، سلاح‌های دست‌ساز بود، برپا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha