کد خبر: 4087218
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷

هزینه در مسیر تعلیم و تربیت سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است

استاندار گیلان با بیان اینکه هزینه در مسیر تعلیم و تربیت سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است، گفت: بازگشایی مدارس با شور و نشاط اجتماعی برای دانش‌آموزان همراه باشد.

اسدالله عباسی استاندار گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، اسدالله عباسی، استاندار گیلان عصر روز گذشته، 30 شهریورماه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان که با حضور روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان در سالن غدیر استانداری برگزار شد، با اشاره به جایگاه مهم این مجموعه و نیز مربیان و معلمان در جامعه اظهار کرد: معلمان باید نیروهای جدید را به شکلی آموزش دهند که بتوانند موجبات توسعه جامعه اسلامی را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس باید با سلامت جسم و روح همراه باشد، افزود: در نگاه تحولی به حوزه آموزش و پرورش صرفا حقوق و مزایا موردنظر قرار می‌گیرد در حالیکه بومی کردن نظام تعلیم و تربیت یکی از الزامات تحول آموزشی است و در این مسیر دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای دارد.

عباسی با بیان اینکه تحولات آموزش و پرورش باید بر اساس اسناد بالادستی اجرایی شود، ادامه داد: شکوفایی استعداد دانش‌آموزان و به کارگیری معلمان کارآزموده امری مهم است که باید مورد توجه مدیران این حوزه قرار گیرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه هر کشوری بر اساس یک فرهنگ و اعتقادی شکل گرفته و سند ۲۰۳۰ که توسط غربی‌ها نوشته شده قابلیت اجرا در کشور ما را ندارد، گفت: سند ۲۰۳۰ برای تضعیف سند تحول بنیادین ترویج یافته تا فرزندان این کشور بر اساس اهداف نظام آموزش و پرورش تربیت نشوند لذا معلمان مراقب باشند جایگاه آنها در مدارس ضعیف نشود.

وی با اشاره به اینکه هزینه در حوزه آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری برای آینده کشور محسوب می‌شود، بیان کرد: خروجی آموزش و پرورش باید مطابق با اهداف بالادستی باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی باید املاک مازاد را شناسایی و واگذار کنند، افزود: واگذاری املاک در حوزه آموزش و پرورش با سخت‌گیری‌های بیشتری اجرا می‌شود فلذا ساختمان‌های مازاد با اعمال نظارت کافی در اختیار مدارسی که با کمبود کلاس درس مواجه هستند، قرار گیرد.

عباسی با بیان اینکه سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان در شرایط فعلی باید ارتقاء یابد، تصریح کرد: مدارس گیلان باید متناسب با اقلیم مناطق به صورت نوآورانه ساخته شود و تجهیزات پیشرفته آموزشی مورد نیاز در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی در خاتمه به قرار داشتن در آستانه بازگشایی مدارس و ضرورت برنامه ریزی منظم برای حضور معلمان در کلاس درس اشاره و خاطرنشان کرد: آغاز سال تحصیلی با شور و نشاط اجتماعی برای دانش‌آموزان همراه باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha