کد خبر: 4078352
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۱

مهارت‌آموزی بانوان؛ تقویت‌کننده تعامل بین خانواده، تولید و اشتغال است

فرماندار رشت در نشست کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان، اظهار کرد: همگرایی و هم‌افزایی دستگاه‌ها در توانمندسازی اقتصادی خانوار، علاوه بر افزایش کیفیت زندگی خانواده‌ها از جمله گام‌های موثر در تشویق به جوان‌سازی جمعیت است.

مهارت‌آموزی بانوان تقویت‌کننده تعامل بین خانواده تولید و اشتغال است

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری شهرستان رشت، حمیدرضا امام پناهی، فرماندار رشت، امروز، 24 مردادماه در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان که در فرمانداری رشت برگزار شد، شناسایی مشکلات حوزه بانوان و توانمندسازی زنان جامعه با هدف استفاده بیشتر از ظرفیت آنان در تصمیم‌سازی‌ها را از وظایف کارگروه عنوان کرد و گفت: دستگاه‌های مرتبط باید با مطالعه و کسب شناخت کامل از وضعیت بانوان شهرستان رشت، زمینه تقویت مشارکت‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی زنان را فراهم آورند.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با بیان اهمیت ارائه آموزش‌های منسجم و دقیق برای ارتقاء فنی و مهارتی بانوان بخصوص زنان و دختران روستایی در جهت فراهم آوردن زمینه‌های اشتغال خانگی، اظهار داشت: همگرایی و هم‌افزایی دستگاه‌ها در توانمندسازی اقتصادی خانوار، علاوه بر افزایش کیفیت زندگی خانواده‌ها از جمله گام‌های موثر در تشویق به جوان‌سازی جمعیت می‌باشد.

امام پناهی با تاکید بر امکان استفاده از ظرفیت بانوان مهارت آموخته در آموزش سایر زنان، افزود: تحصیلات دانشگاهی و کسب مهارت‌های تخصصی می‌تواند پشتوانه‌ای قابل اعتنا در ورود جوانان به عرصه کارآفرینی باشد.

فرماندار رشت جوانی جمعیت و مقابله با چالش سالمندی را یکی از مهمترین پارامتر‌ها در چشم‌انداز برنامه‌های رو به توسعه کشور عنوان و خاطرنشان کرد: امروزه پیری جمعیت تهدیدی بالقوه برای آینده کشور بوده و ضروری است تا با بکار بستن اقدامات مقابله‌ای، فرهنگ سازی و استفاده از تمام ظرفیت ها بخصوص توانمندی اصحاب رسانه، در راه حل مشکل گام‌های عملی برداریم.

وی با اشاره به نقش آفرینی قهرمانانه زنان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس و حضور چشمگیر بانوان در دستگاه‌های مختلف، خواستار استفاده از ظرفیت بانوان در برگزاری برنامه‌های گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس و هفته دولت شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha