کد خبر: 4077856
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۳

استقبال گسترده از زائران اربعین حسینی در مرز آستارا

استاندار گیلان راهپیمایی اربعین را نماد همبستگی امت اسلام دانست و گفت: در مرز آستارا باید با توسعه زیرساخت‌ها، بستر استقبال گسترده از زائران اربعین حسینی فراهم شود.

اسدالله عباسی استاندار گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، اسدالله عباسی، استاندار گیلان عصر امروز 22 مرداد در جلسه ستاد اربعین گیلان با بیان اینکه راهپیمایی اربعین از بزرگترین مراسم‌های مذهبی مسلمانان و نماد همبستگی امت اسلام است، اظهار کرد: حضور گسترده افراد با مذاهب مختلف در مراسم اربعین نشان از گرایش مردم دنیا به دین و علاقمندی آنان به مسیر الهی است.

عباسی با اشاره به تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن شور حسینی بین مردم، گفت: با وجود تمامی مشکلات و بیماری‌ها، مردم همچنان حضور پررنگ و معناداری در این مراسم معنوی دارند و مسئولان نیز موظفند که با رفع مشکلات، شرایط حضور مردم در اربعین را تسهیل کنند.

وی با تاکید بر ضرورت عملکرد جهادی مسئولان ستاد اربعین استان برای رفع مشکلات، تصریح کرد: در مرز آستارا باید با توسعه زیرساخت‌ها، بستر استقبال گسترده از زائران اربعین حسینی فراهم شود.

عباسی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تأمین آرد مورد نیاز زائران اربعین حسینی باید پیش‌بینی شود، بیان کرد: در شهرستان‌های استان، برخی از نانوایی‌ها برای خدمات دهی به زائران اربعین مشخص و ساعت کار آنها افزایش یابد.

استاندار گیلان بر لزوم افزایش سهمیه نانوایی‌هایی که خدمات گسترده‌ای به مردم می‌دهند اما به دلیل کمبود آرد زود تعطیل می‌شوند، تأکید و تصریح کرد: محدودیتی در اختصاص آرد به نانوایی‌ها وجود ندارد اما باید از حیف میل آن جلوگیری کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha