کد خبر: 4077219
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹

سازمان‌دهی نهضت تبلیغ از وظایف روحانیون است

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه نهضت تبلیغ باید با رویکرد جهاد تبیین انجام شود، بیان کرد: سازمان‌دهی نهضت تبلیغ از جدی‌ترین وظایف روحانیون است.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت‌الاسلام سعید مهدوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، روز گذشته، ۱۸ مردادماه در جلسه هم‌اندیشی عهد جهاد که در سالن جلسات تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد، با بیان اینکه سازماندهی نهضت تبلیغ از جدی‌ترین وظایف روحانیون است، اظهار کرد: نهضت تبلیغات در گیلان با وجود رویکردهای جدیدی که برای آن پیش‌بینی شده اما تا رسیدن به تراز انقلاب اسلامی نیاز به تلاش بیشتر دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه نهضت تبلیغ باید با رویکرد جهاد تبیین انجام شود افزود: کار تبلیغ در گیلان با محدودیت‌های شدیدی همراه است لذا باید با جدیت بیشتری در این حوزه کار کرد.

وی با بیان اینکه نهضت تبلیغ نباید با رویکرد قدیمی و نگاه به گذشته همراه باشد گفت: برخی نقاط قوت تبلیغ در گذشته با توجه به تهاجم فرهنگی و سبک زندگی جدید و فضای مدیریتی تبلیغ به معنای عام فرق کرده است.

مهدوی با اشاره به اینکه نهضت تبلیغ در تراز انقلاب اسلامی به امر ولی‌فقیه در تحقق جهاد تبیین صورت می‌پذیرد بیان کرد: باید برای تبلیغ در ایام محرم و صفر برنامه‌ریزی کنیم و نقاط ضعف موجود نیز آسیب‌شناسی شود.

گفتنی است که حاضران در این جلسه درباره موضوعاتی مانند مشکل اسکان مبلغان، عدم برگزاری نماز جماعت صبح در اکثر مساجد گیلان، ضرورت گفت‌و‌گو درباره آسیب‌های فرهنگی استان و یافتن راهکار مناسب برای آن و ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت طلبه‌های جوان استان برای حل مشکلات فرهنگی بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha