کد خبر: 4068364
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴
استاندار گیلان:

بهبود شرایط زندگی مردم و امیدافزایی، اولویت دولت انقلابی است

استاندار گیلان در نشست مشترک مجمع نمایندگان، رئیس‌کل دادگستری و مدیران برخی نهادهای حاکمیتی گیلان با حضور نماینده ولی‌فقیه، تقویت وفاق، همدلی و هم‌افزایی را بهترین مسیر توسعه همه‌جانبه گیلان دانست و گفت: مشکلات به‌صورت استانی، ارزیابی و برای رفع آن‌ها از همه ظرفیت‌های ملی استفاده شود.

اسدالله عباسی استاندار گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان، اسدالله عباسی، استاندار گیلان، پیش از ظهر امروز، 12 تیرماه در نشست مشترک مجمع نمایندگان، رئیس کل دادگستری و برخی نهادهای حاکمیتی استان که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان و با حضور امام جمعه رشت برگزار شد، بیان کرد: در این جلسه با حضور آیت‌الله فلاحتی، مجمع نمایندگان استان، رئیس دادگستری و نهادهای حاکمیتی برای رشد و توسعه استان و رفاه اجتماعی، با همدلی و صدایی واحد، برای رفع مشکلات استان تصمیم‌گیری می‌شود و جلسه بسیار ارزشمندی است.

وی با تاکید بر اینکه همه مشکلات را باید به صورت استانی ارزیابی و با همگرایی و استفاده از ظرفیت تمامی بخش‌ها در سطح ملی پیگیری کرد، افزود: در این جلسات، چالش‌ها، موانع و مشکلات استان بررسی و تلاش می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها، با همدلی و همگرایی برطرف شود.

استاندار گیلان بیان کرد: راه مناسب برای توسعه استان، تقویت وفاق، همدلی و وحدت کنونی است که با بررسی مسائل و مشکلات، به نفع مردم حرکت کنیم و این، خواسته دلسوزان و خیرخواهان توسعه استان است.

استاندار گیلان همگرایی بین مسئولان را راهی مناسب برای توسعه همه‌جانبه و رشد شاخص‌ها دانست و گفت: در سفر بهمن‌ماه سال گذشته رئیس جمهوری به گیلان، این وحدت بین دستگاه‌های قضایی، مقننه و اجرایی استان دیده شد و هم‌اکنون تداوم این وحدت موجب توسعه خواهد بود و این هم‌صدایی، موجب حصول جمع‌بندی‌های خوب برای تعالی گیلان است.

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری درباره مسائل کلان استان با این وحدت، بین مردم امیدآفرین خواهد بود، اظهار کرد: بایستی جلسات این‌چنینی، رضایمندی و آرامش مردم را در پی داشته باشد.

عباسی سابقه حضور خود در مجلس شورای اسلامی و نمایندگی مردم گیلان در خانه ملت را یادآور شد و گفت: نمایندگان نیز دغدغه رفع مشکلات را دارند و در جهت بهبود شرایط زندگی مردم همراه دولت سیزدهم هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: گره گشایی و حل مشکلات و تلاش برای بهبود وضعیت زندگی مردم، با تقویت روحیه امید در جامعه، از اولویت‌های دولت مردمی و انقلابی برای تعالی ایران اسلامی است.

وی شرایط بحرانی اوج شیوع کرونا در کشور و استان را مورد اشاره قرار داد و عبور از این شرایط را مرهون مدیریت مناسب دولت، تلاش فداکارانه کادر درمان و همراهی مردم و جهادگران بسیجی دانست.

وی با اشاره به موضوع پسماند در گیلان گفت: اگر واقع‌بینانه به این مسئله نگاه کنیم، از زمان استقرار دولت سیزدهم و حضور بنده به عنوان خادم مردم و البته سفر پرخیر برکت رئیس جمهوری به گیلان، به تناسب برای ساماندهی معضل چهل ساله دپوی زباله و ابرچالش پسماند، اقدامات خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: با اختصاص اعتبارات لازم در زمان حاضر، میزان تصفیه و شیرابه‌ها کاهش یافته و جلوی ورود فاضلاب زندان لاکان به رودخانه گرفته شده و همچنین مشکل زباله‌های بیمارستان مدیریت شده که البته این اقدامات، با دقت و جدیت تداوم دارد .

عباسی خاطرنشان کرد: به قولی که به مردم برای بازگرداندن سراوان به طبیعت استان داده‌ام، ایستاده‌ام و در این زمینه باید از سوی همه مسئولان، هم‌افزایی صورت گیرد.

وی به تخصیص مناسب اعتبارات از محل سفر رئیس جمهوری و نیز اعتبارات استانی به راه آهن و آزادراه اشاره و اضافه کرد: یک قطعه از راه آهن 95 درصد و قطعه دیگر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که براساس وعده متولیان امر، راه آهن تا دهه فجر امسال افتتاح می‌شود. آزادراه منجیل رودبار نیز یک قطعه 90 درصد و قطعه‌ای دیگر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

برقراری ارتباط بین ایران و کشورهای همسایه و شتاب در توسعه تجارت و رشد اقتصاد، بررسی موضوعات مرتبط با احیاء تالاب بین‌المللی انزلی، توسعه سرمایه‌گذاری در استان با شناسایی 220 عرصه، افزایش خدمات حوزه بهداشت و درمان، توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی و علمی دانشگاه‌ها و ارتقاء فعالیت‌های دانش بنیان، بهبود آبرسانی به روستاها، مدیریت آب کشاورزی، تقویت زیرساخت‌های برق، گاز و فاضلاب، فعال‌سازی دوباره کارخانجات نیمه تعطیل، ساماندهی فاضلاب و نجات رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت از جمله مباحثی بود که استاندار گیلان در این جلسه مطرح کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :