کد خبر: 4066559
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
استاندار گیلان در دیدار معاون وزیر ورزش؛

تاکید استاندار بر لزوم توسعه فرهنگ ورزش در جامعه

استاندار گیلان توجه به رعایت عدالت در بهره‌مندی همگان از امکانات ورزشی و توسعه ورزش‌های همگانی در لایه‌های مختلف اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: برنامه‌هایی کارآمد و موثر برای ورزش بانون، تدوین و اجرا شود.

تاکید استاندار بر لزوم توسعه فرهنگ ورزش در جامعه

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان، اسدالله عباسی ظهر امروز، چهارم تیرماه در دیدار معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان که در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به اهمیت ورزش در توسعه فردی و اجتماعی، اظهار کرد: ورزش‌دوستی از خصوصیات مردم گیلان است و این استان ورزشکاران برجسته‌ای به میادین ورزشی کشور تقدیم کرده است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگ ورزش در جامعه و توجه به امر مهم استعدادیابی از دوران کودکی خاطرنشان کرد: ورزش بانوان، مسئله‌ای بااهمیت است که با توجه به محدودیت‌های موجود در این بخش، باید برنامه‌های توسعه‌ای کارآمد و موثری برای آن تدوین و اجرا شود.

استاندار گیلان همچنین به موضوع عدالت در بهره‌مندی از امکانات ورزشی و نیز لزوم توسعه ورزش‌های همگانی در همه لایه‌های اجتماعی اشاره و اضافه کرد: سرانه فضای ورزشی گیلان نیازمند افزایش است اما باید توجه داشت که از فضاهای موجود بهره‌برداری مطلوبی صورت گیرد.

وی شمار بانوان ورزشکار شاخص و مدال‌آور گیلان را قابل توجه دانست و گفت: شهرداری‌ها باید از ورزش بانوان حمایت کنند و در این خصوص به همه رشته‌های ورزشی اهمیت دهند.

استاندار گیلان به مسئله اشتغال ورزشکاران نام‌آور استان اشاره کرد و گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان از ظرفیت این افراد جهت تکمیل نیروی انسانی در بخش‌های مورد نیاز بهره بگیرد.

عباسی یادآور شد: ادارات و نهادهای استان از خانواده کارکنان خود که در میادین ورزشی موفق به کسب نشان قهرمانی شده‌اند، تقدیر کنند تا انگیزه‌ای برای ادامه مسیر موفقیت آنان باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان تشویق جوانان به امر ورزش را وظیفه‌ای همگانی دانست و با بیان اینکه ورزش ابزاری مهم در توسعه تاب‌آوری و سلامت جامعه است، گفت: ورزش به عنوان عنصری نشاط‌آفرین، نیازمند توسعه و ترویج است و نباید آن را تنها به شهرها خلاصه کرد بلکه باید به توسعه آن در روستاها نیز توجه داشت.

توسعه زیرساخت‌های ورزشی بانوان همسو با هنجارها و نیازمندی‌ها

مریم کاظمی‌پور، معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان نیز به اهمیت ورزش در سلامت جسمی و روانی اشاره و بر لزوم توسعه فرهنگ ورزش در جامعه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه اولویت برنامه ورزش زنان، فرهنگی است، ادامه داد: به‌دنبال ارتقاء فرهنگ ورزش و ایجاد جریان‌های فرهنگی در قالب رویدادهای ورزشی هستیم.

کاظمی‌پور جامعه مخاطب ورزش را همه لایه‌های اجتماعی خواند و با اشاره به محدودیت‌های موجود در مسیر ورزش بانوان، توسعه زیرساخت‌های ورزشی بانوان همسو با هنجارها و نیازمندی‌ها را مهم ذکر و اضافه کرد: کمبود حامی مالی، مهم‌ترین دغدغه بانوان ورزشکار است.

معاون وزیر ورزش و جوانان اشتغال نام‌آوران و قهرمانان ورزشی، استعدادسنجی ورزشی از سنین کودکی و توسعه ورزش در شهرها و روستاها را دغدغه‌ای جدی دانست و گفت: در این بخش نیازمند تدابیر اثربخش از سوی استانداران هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :