کد خبر: 4059191
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
آیت‌الله فلاحتی:

جاذبه‌های گردشگری گیلان را در قالبی زیبا معرفی کنید

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در دیدار با مدیرکل و معاونان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بخش گردشگری استان تاکید کرد و گفت: شایسته است جاذبه‌های گردشگری گیلان را به‌صورت زیبا معرفی کنید.

جاذبه‌های گردشگری گیلان را در قالبی زیبا معرفی کنید

به گزارش ایکنا از گیلان به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز دوم خردادماه در دیدار با ولی جهانی، مدیرکل و معاونان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به‌مناسبت هفته میراث فرهنگی با تبریک این هفته اظهار کرد: یکی از بخش‌های هویتی ملت‌ها مربوط به سامانه گردشگری در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … است.

وی به قدمت تاریخی ایران به‌ویژه گیلان اشاره کرد و افزود: استفاده از جاذبه‌های استان در جذب گردشگران حائز اهمیت است.

امام جمعه رشت با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بخش گردشگری گیلان، بیان کرد: دستگاه‌های مربوطه باید در این عرصه با میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همکاری داشته باشند.

فلاحتی خواستار معرفی جاذبه‌های گردشگری گیلان به‌صورت زیبا شد و تصریح کرد: ملت ها آداب ملت‌ها را می‌پذیرند و برای آن ارزش قائل هستند، بنابراین می‌طلبد آداب استان را به خوبی ارائه کنید.

وی، ظرفیت و دقت در ارائه فعالیت‌های فرهنگی را مهم عنوان کرد و گفت: در هر برنامه‌ای اسلام، شیعه و هویت ایرانی را در قالب زیبا ترویج کنید.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه گردشگری که وارد استان می‌شود باید نشاط داشته باشد اما ویرانگری فرهنگی نمی‌خواهیم، خاطرنشان کرد: بوم‌گردی موجب جذب گردشگر می‌شود، ضمن اینکه در سایه بوم‌گردی بسیاری از کالای تولیدی استان به فروش می‌رسد.

وی به تاثیر فعالیت‌های گردشگری در عرصه اشتغال‌زایی اشاره کرد و یادآور شد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌تواند برای کارآفرینان ارتقا جایگاه ایجاد کند و در این راستا می‌طلبد با دانشگاهیان همکاری داشته باشید.

کاروان گردشگری میرزاکوچک جنگلی راه‌اندازی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز در دیدار مذکور از اجرای ۱۵۷ برنامه در هفته میراث فرهنگی خبر داد و گفت: ساختمان مدرسه حکیم نظامی آستارا در هفته میراث فرهنگی بازگشایی می‌شود.

ولی جهانی با اشاره به راه‌اندازی کاروان گردشگری میرزاکوچک جنگلی در رشت، بیان کرد: طرح اولیه یادمان مشهد میرزاکوچک جنگلی برای اجرا در ماسال آماده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :