کد خبر: 4058921
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳
سرپرست معاونت سیاسی و امور اجتماعی فرمانداری رشت:

سرپرست معاونت سیاسی و امور اجتماعی فرمانداری رشت با تاکید بر ضرورت برجسته نمودن عناصر هویت‌بخش دینی و ملی، اظهار کرد: معرفی الگوهای مناسب و برتر رفتاری و هویتی به جوانان، گامی در جهت ساختن آینده‌ای روشن برای کشور است.

الگوهای برتر هویت دینی و ملی به جوانان معرفی شوند

به گزارش ایکنا از گیلان عبدالله عموزاد، سرپرست معاونت سیاسی و امور اجتماعی فرمانداری رشت در جلسه کمیسیون دانشجویی شهرستان که امروز یکم خرداد‌ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد، به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به هویت خصوصاً در میان نوجوانان و جوانان، اشاره کرد و گفت: مدارس و دانشگاه‌ها و مراکزی که وظیفه تربیت آینده‌سازان کشور را برعهده دارند می‌توانند با پرورش منابع انسانی برخوردار از هویت فرهنگی قوی، خودباوری را به یکی از شاخص‌های هویتی نسل آینده تبدیل نمایند.

سرپرست معاونت سیاسی و امور اجتماعی فرمانداری رشت با بیان این که بحران هویت یکی از آسیب‌های پیش روی جوامع آینده است، خاطرنشان کرد: جهانی‌شدن و قرار‌گرفتن در معرض حجم عظیمی از اطلاعات، به معنای پذیرش و تسلیم در برابر تفسیری خاص از هویت نیست.

عموزاد خاطرنشان کرد: ضرورت دارد تا با برجسته نمودن عناصر هویت‌بخش دینی و ملی و معرفی الگوهای مناسب و برتر رفتاری و هویتی به جوانان، برای ایمنی از تبعات مخرب و پرشتاب جهانی‌شدن و در جهت ساختن آینده روشن کشور گام برداریم.

وی با تاکید بر آموزه‌های دین مبین اسلام در اهمیت مقوله هویت با ذکر حدیثی از امیرالمومنین(ع) که می‌فرماید «هرکس خود را بشناسد پروردگارش را می‌شناسد»، اظهار کرد: نوع نگرش ملت‌ها به جهان و فلسفه زندگی، با دقت در عناصر هویت‌بخش دینی و ملی آن‌ها شناخته می‌شود.

سرپرست معاونت سیاسی و امور اجتماعی فرمانداری رشت با اشاره به این موضوع که حمایت از اقدامات اصلاحی و شجاعانه دولت در درمان اقتصاد بیمار از طرف جامعه دانشگاهی نمونه‌ای از جهاد تبیین است، گفت: درمان بیماری مزمن اقتصادی جز با مردمی سازی یارانه‌ها ، مبارزه با فساد و دلالی، ممانعت از انباشت ثروت نامشروع، جلوگیری از بهره‌مندی تولیدکنندگان خارجی از یارانه‌ها و مبارزه با قاچاق کالا به خارج از مرزها ممکن نبوده و ضرورت دارد تا جامعه دانشگاهی با روشنگری نسبت به بیان اهمیت اصلاح رویکردهای اشتباه چند ساله اخیر در اقتصاد، اقدام نماید.

عموزاد با اشاره به حضوری بودن کلاس ها و برگزاری امتحانات در مدت باقیمانده سال تحصیلی و نیز در سال تحصیلی آینده ،خاطرنشان کرد: باید در حوزه‌های آموزشی و خوابگاهی، از هرگونه ساده‌انگاری پرهیز و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از شیوع دوباره همه‌گیری ممانعت شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: