کد خبر: 4058245
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۳

آئین تکریم فریبرز جمالزاد فلاح، ریئس سابق و معارفه حمیدرضا مسکنی، رئیس جدید سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان با تاکید بر نقش‌آفرینی جهاددانشگاهی در حل مسائل روز جامعه، برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان برگزار شد.به گزارش ایکنا از گیلان، آئین تکریم رئیس سابق و سرپرست جدید سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان با حضور عیسی علیزاده، معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور و مهدی باصولی، معاون پشتیبانی و مدیریت منابع دفتر مرکزی این نهاد و همچنین محمدرضا احمدی سنگری، نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، صبح امروز ۲۹ اردیبهشت‌ماه در رشت برگزار شد.

در این مراسم فریبرز جمالزاد فلاح، رئیس سابق جهاددانشگاهی گیلان طی سخنانی با بیان اینکه مجموعه ساختاریافته جهاددانشگاهی این بلوغ را دارد که بعد از چهاردهه بتواند متخصص پرورش داده و تحویل جامعه دهد، اظهار کرد: نهادی که در پرچم خود کتاب و حکمت را به یادگار دارد وظیفه ذاتی‌اش‌ است که اخلاق را هم در خود پرورش دهد.

وی با اشاره به اینکه ساختار سازمان‌ها عمدتا یا مکانیکی‌اند یا ارگانیک، افزود: ساختار مکانیکی نشان‌دهنده رویکرد سنتی از بالا به پایین ساختار سازمانی و نیازمند رئیس است، در حالی که ساختار ارگانیک نشان‌دهنده یک رویکرد مشارکتی و انعطاف‌پذیرتر و نیازمند راهبر است. آنچه که در ۴ سال مسئولیت خود تلاش کردم در جهاددانشگاهی تجربه شود، یک ساختار ارگانیک بوده است.

جمالزاد خاطرنشان کرد: اگر قرار است جهاد دانشگاهی، استقرار آموزش، پژوهش و فرهنگ را سرلوحه خویش قرار دهد باید برای اخلاق و اخلاق‌محوری تدبیر کند.

در ادامه برنامه، حمیدرضا مسکنی، سرپرست جدید سازمان جهاددانشگاهی گیلان نیز با اشاره به سابقه ۲۰ سال حضور در جهاددانشگاهی گفت: به همت مدیران و تمام همکاران جهاددانشگاهی، فعالیت‌های این نهاد گسترش یافته و همچنین در بحث آموزش عالی استان و آموزش‌های کوتاه مدت و مهارت‌محور فعالیت‌های گسترده‌ای انجام شده است.

وی به تشکیل ساختارهایی در این نهاد اشاره کرد و ابراز کرد: چنین سازوکاری این امکان را فراهم کرد تا از تخصص‌هایی که در سایر واحدهای جهاددانشگاهی وجود دارد و مورد نیاز مردم است استفاده کرده و با واحدهایی مثل خون بند ناف، سلامتی را پس‌انداز کنیم. همچنین فعالیت‌های فاخر فرهنگی در جهاد دانشگاهی صورت پذیرفته است که مایه افتخار ماست.

سرپرست جدید سازمان جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه اکنون جهاددانشگاهی در جایگاهی قرار دارد که امکان دارد برای بسیاری از نیازهای استان و کشور ایده ارائه کند، اظهار کرد: بخش‌های آموزش، پژوهش و فرهنگی ما در قسمت‌های مختلف افتخارآفرینی کرده‌اند.

مسکنی با تاکید بر پایش همیشگی در روندها، خاطرنشان کرد: ممکن است برخی از روندها نیاز به اصلاح یا بازتعریف داشته باشند. تغییر و مدیریت توامان باعث حرکت می‌شود تا همیشه بارقه توسعه و امید در سازمان پررنگ و درخشان باقی بماند.

مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان برگزار شد.مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: