کد خبر: 4046419
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵

مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآنی گیلان، هفته قرآن و عترت را عرصه جدیدی از از فعالیت های قرآنی دانست و گفت: در کنار سایر فعالیت های قرآنی همچون حفظ و قرائت و تلاوت و تفسیر و...، باید فعالیت های هنری - قرآنی را دنبال کنیم.

امیرحجت مرادی مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، امیرحجت مرادی امروز، 14 فروردین در آیین افتتاحیه دبیرخانه هفته قرآن و عترت استان گیلان که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با تاکید بر لزوم ارائه مفاهیم قرآنی و سیره اهل بیت عظمت و طهارت(ع) در قالب فعالیت های هنری و رسانه ای، اظهار کرد: هفته قرآن و عترت عرصه جدیدی از فعالیت های قرآنی است.

وی از هنر به عنوان مهمترین و محوری ترین ابزار برای انتقال مفاهیم و مضامین دینی و قرآنی یاد کرد و افزود: در کنار سایر فعالیت های قرآنی همچون حفظ و قرائت و تلاوت و تفسیر و...، باید فعالیت های هنری - قرآنی را دنبال کنیم.

مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی گیلان، با اشاره به ظرفیت هنر و رسانه در حوزه آموزه های دینی و قرآنی، خاطرنشان کرد: باید از فعالیت های قرآنی تک بعدی به سمت ظرفیت های هنری و رسانه ای با محوریت قرآن و فعالان قرآنی برویم.

مرادی، هفته قرآن و عترت را زمینه ساز بروز و ظهور استعدادهای هنری و رسانه ای جامعه قرآنی استان دانست و بیان کرد: برخی از اساتید قرآنی و قرآن آموزان در حوزه هنر دارای رتبه هستند.

وی از فعالان قرآنی در حوزه حفظ و قرائت و ترتیل و... خواست مفاهیم بلند قرآن را با فعالیت های هنری به جامعه ارائه کنند و یادآور شد: امیدواریم راه اندازی دبیرخانه دائمی هفته قرآن و عترت گیلان آغازی بر شناسایی استعدادهای هنری فعالان قرآنی باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: