کد خبر: 4044940
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹
امام جمعه رشت:

نماینده ولی فقیه در گیلان، با تاکید بر اینکه کشور نیازمند جهاد تولید است، بیان کرد: اقتدار جامعه به تولید است و در این عرصه باید فرهنگ سازی شود؛ ضمن اینکه دولتمردان باید بستر را برای تولید فراهم کرده و مردم نیز همراهی کنند.

آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز، 5 فروردین در خطبه های نماز جمعه رشت، با قدردانی از مردم استان گیلان به ویژه رشت در تشییع شایسته پیکر آیت الله سید مجتبی رودباری، از علمای برجسته گیلان تصریح کرد: این امر نشان دهنده آن است که دشمنان بدانند مردم می دانند روحانیت اصیل دلسوز آنهاست.

وی در ادامه به نامگذاری «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» توسط رهبر معظم انقلاب برای سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود: طی ۱۰ سال گذشته مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ها اهتمام ویژه ای به تولید و اقتصاد داشته اند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با تاکید بر اینکه کشور نیازمند جهاد تولید است، بیان کرد: اقتدار جامعه به تولید است و در این عرصه باید فرهنگ سازی شود؛ ضمن اینکه دولتمردان باید بستر را برای تولید فراهم کرده و مردم نیز همراهی کنند.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه در عرصه تولید فقط دولت مسئولیت دارد و مردم نیز باید جدی وارد میدان شوند، تصریح کرد: ایران تاریخ پنج هزار ساله دارد و همواره به فرهنگ و هنر و علم و دانش و دوستی و صلح مشهور بوده است که باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی بر تبدیل لکه های سیاه به نورانیت توسط ملت و دولت در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و گفت: ملت ایران در سایه تحریم های ظالمانه به رشد و شکوفایی دانش بنیان رسیده و اکنون هفت هزار مراکز دانش بنیان در کشور داریم.

آیت الله فلاحتی، با اشاره به عقب ماندگی های کشور در مدت ۵۷ سال حکومت گذشته، اظهار کرد: نظام اسلامی با تقویت مراکز دانش بنیان مسیر میان بر را برای پیشرفت کشور طی می کند.

وی خواستار تقویت اقتصاد مقاومتی در کنار مراکز دانش بنیان توسط دولت شد و افزود: توسعه محصولات جدید، استفاده از ظرفیت کارآفرینان، تجاری سازی محصولات و توسعه صنایع از آثار تقویت مراکز دانش بنیان است.

نماینده وی فقیه در گیلان، دانشمندان جوان و متعهد و متخصص را مایه اقتدار و افتخار ایران دانست و متذکر شد: متاسفانه با بی توجهی و بی‌مهری برخی از مسئولان نسبت به منویات رهبری در حوزه اقتصاد و فرهنگ و جوان گرایی و... مواجه هستیم.

امام جمعه رشت با اشاره گذشت هفت سال از تجاوز ناجوانمردانه آل سعود به کشور یمن با چراغ سبز آمریکا و رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: آل جهود مسلمان کشی را در دنیا رسم کرد و نزد ملت ها بی اعتبار شد، اما جبهه مقاومت در یمن تقویت شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: