کد خبر: 4043992
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸

امام جمعه رشت، با بیان اینکه انسان با امید ظهور منجی بشریت با ظلم مبارزه می کند، تصریح کرد: از معارف دین ما است که روزی بشر با ظهور امام زمان از ظلمت وارد روشنایی می شود.

آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز، 27 اسفند در خطبه های نماز جمعه شهر، با تبریک ولادت با سعادت امام زمان(عج)، اظهار کرد: امسال دو نیمه شعبان داشتیم و اعتقاد داریم روزی امام عصر می آید و دنیا را پر از عدل می کند.

وی انتظار ظهور امام زمان را بالاترین اعمال عنوان کرد و افزود: امام عصر با ظهور خود زندگی سعادتمندانه را به بشر نشان می دهد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان با امید ظهور منجی بشریت با ظلم مبارزه می کند، تصریح کرد: از معارف دین ما است که روزی بشر با ظهور امام زمان از ظلمت وارد روشنایی می شود.

آیت الله فلاحتی به نامگذاری روز سربازان گمنام امام زمان(عج) مصادف با نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: از تلاش تمام نیروهای مسلح در ایجاد امنیت در جامعه قدردانی می کنیم؛ ضمن اینکه بخشی از آرامش و امنیت جامعه مرهون تلاش سربازان گمنام است.

وی با اشاره به آخرین خطبه نماز جمعه در سال ۱۴۰۰ خورشیدی، بیان کرد: سالی که گذشت مملو از تلخی ها و شادی ها بود و از جمله شادی مردم منطقه، اخراج آمریکایی ها از افغانستان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به انهدام مقر رژیم صهیونیستی در اربیل عراق اشاره کرد و یادآور شد: از بین بردن مقر رژیم جعلی صهیونیستی مایه مباهات اهالی مقاومت شده است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه جنگ اوکراین نشان داد نباید به آمریکا اعتماد کرد، افزود: در جنگ اوکراین به این باور رسیدیم که نمی توان به آمریکا دل خوش کرد.

وی با انتقاد از سفر رئیس رژیم جعلی صهیونیستی به ترکیه، اظهار کرد: مردم مسلمان ترکیه به زودی و در وقت مناسب سیلی خود را به اردوغان خواهند زد.

امام جمعه رشت درباره حقوق فرزندان بر پدر و مادر در راستای سبک زندگی اسلامی نیز، بیان کرد: یکی از حقوق فرزندان بر پدر و مادر قبل از تولد است و والدین باید در امور مادی و معنوی فرزند بکوشند و رزق حلال به او بدهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: