کد خبر: 4043657
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
حافظ روشندل بیان کرد:

اهل بیت(ع)؛ کامل‌ترین الگو برای جوانان

نفر اول رشته حفظ کل پنجمین دوره مسابقات قرآن روشندلان جهان اسلام بیان کرد: ثمرات انس با قرآن کریم بی‌شمار بوده و در طول زندگی، خود را نمایان می‌کند؛ فردی که با قرآن مانوس باشد، برکات این انس را در اَشکال مختلف چون کسب جایگاه اجتماعی ارزشمند و ... شاهد خواهد بود.

امیدرضا رحیمی حافظ قرآن

امیدرضا رحیمی، نفر اول رشته حفظ کل پنجمین دوره مسابقات قرآن روشندلان جهان اسلام، به‌مناسبت هفته جوان در گفتگو با ایکنا از گیلان ضمن تبریک این ایام به معرفی خود پرداخت و گفت: بنده ۲۳ ساله و دانشجوی کارشناسی رشته حقوق هستم. از سن هفت سالگی با کلام وحی آشنا شدم و در موسسه جابرابن عبدالله‌انصاری شروع به حفظ قرآن کردم.

وی بیان کرد: مشوق اصلی‌ام در این مسیر پدر و مادرم بودند. پس از یک سال به‌صورت حرفه‌ای وارد عرصه حفظ و قرائت قرآن شدم و از محضر اساتید برجسته‌ای چون استادان فرهاد و محمد فلاح‌پور بهره بردم و در سن ۱۷ سالگی موفق به حفظ کل قرآن کریم شدم.

رحیمی بیان کرد: البته به‌‌دلیل شرایطی که دارا هستم، حفظ قرآن کریم برایم کمی به طول انجامید و علت آن هم این بود که در ابتدای مسیر حفظ، کتاب قرآن بریل در اختیار نداشتم و صرفا به‌صورت شنیداری به حفظ می‌پرداختم و همچنین در همین اثنای حفظ نیز به محافل و مراسم قرآنی جهت اجرای برنامه دعوت می‌شدم. اما این نوید را به علاقه مندان به حفظ قرآن می‌دهم که اگر با پشتکار و اراده قوی و به شیوه متداول در مسیر حفظ گام بردارند، در زمان بسیار کوتاه‌تری موفق به انجام این کار خواهند شد.

این جوان روشندل قرآنی با اشاره به گوشه‌ای از افتخاراتش در حوزه حفظ و قرائت قرآن کریم، اظهار کرد: رتبه نخست مسابقات بین‌المللی حفظ قرآن کریم ویژه روشندلان، رتبه دوم قرائت روشندلان جهان، رتبه نخست حفظ 20 جزء قرآن کریم مسابقات کشوری اوقاف، حدود ۱۰۰ مقام اول استانی در رشته‌های مختلف حفظ و .... بخشی از افتخاراتی است که با لطف خدای متعال و از برکت قرآن کریم نصیب بنده شده است.

رحیمی در پاسخ به این سوال که انس با قرآن کریم چه ثمراتی دارد، ابراز کرد: ثمرات این انس بی‌شمار بوده و در طول زندگی، خود را نمایان می‌کند. فردی که با قرآن مأنوس باشد، برکات این انس را در اَشکال مختلف چون کسب جایگاه اجتماعی ارزشمند و ... شاهد خواهد بود. بنده معتقدم انس با قرآن می‌تواند انسان را از بلایا دور کند. همان‌طور که در احادیث آمده است «خانه‌ای که در آن قرآن تلاوت شود، برکت بسیاری می‌یابد و چون ستارگان که به زمین نور می‌بخشند، این خانه در آسمان نیز درخشان است».

این جوان قرآنی، هفته جوان و نقش الگوها در شکل‌گیری شخصیت جوانان را مدنظر قرار داد و بیان کرد: قطعا اولین و شایسته‌ترین الگو برای جوانان، اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هستند. البته درست است که نمی‌توان کاملا چون اهل بیت(ع) زندگی کرد اما با الگو قراردادن خصائص و منش آنان، می‌توان به وسع خود به ساحت مقدس آن بزرگواران نزدیک شد.

وی افزود: در وهله دوم می‌توان از شهیدان به ویژه شهیدان جوانی که مدافعان حرم بودند درس و الگو گرفت و این الگوها چون در همین عصر و جامعه رشد یافتند، برای جوانان نسل امروز، باورپذیرتر هستند. فردی که دلش همیشه جوان بود و با رفتار حسنه خود جوانان زیادی را به خود جذب کرد، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که می‌تواند الگویی کامل و جامع برای ما جوانان باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :