کد خبر: 4041247
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۳

مدیرکل حفظ آثار گیلان، فرصت حضور والدین شهدا را غنیمت دانست و گفت: بعد از کنگره شهدای گیلان شاهد از دست دادن 2500 نفر از والدین شهدا بودیم که هر کدام گنجینه ای از خاطرات دوران دفاع مقدس بودند لذا باید اهتمام جدی در ثبت و ضبط خاطرات خانواده های شهدا به ویژه والدین داشته باشیم.

حسن حبیبی مدیرکل حفظ آثار و نشز ارزش های دفاع مقدس گیلان

به گزارش ایکنا از گیلان، سرهنگ حسن حبیبی امروز، 16 اسفند در ششمین نشست کمیته زنان و دفاع مقدس استان گیلان، با اشاره به درایت و دوراندیشی امام راحل در شانیت بخشی به مقام و منزلت بانوان در جامعه اسلامی، اظهار کرد: امروز زنان با عزت و کرامت در همه عرصه های علمی و فناوری و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و مدیریتی نقش آفرینی می کنند.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت زنان توانمند در حوزه های مدیریتی استان، افزود: حضور زنان در حرکت های فرهنگی و اجتماعی ضروری است تا شاهد اثرگذاری این حرکت ها باشیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان، با اشاره به نقش اقشار مختلف استان در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: در کنار رشادت و دلاورمردی رزمندگان، شاهد نقش برجسته بانوان در پشتیبانی و صحنه های امدادرسانی بودیم.

حبیبی، با بیان اینکه معارف هشت سال دفاع مقدس باید به عنوان یک الگو در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و مدیریتی و اجرایی امروز کشور مطرح باشد، خاطرنشان کرد: کارهای خوبی در حوزه ترویج فرهنگ و معارف دفاع مقدس انجام شده است، اما همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند باید 50 سال دیگر کار شود تا بتوانیم ابعاد پنهان دفاع مقدس را کشف کنیم.

وی فرصت حضور والدین شهدا را غنیمت دانست و گفت: بعد از کنگره شهدای گیلان شاهد از دست دادن 2500 نفر از والدین شهدا بودیم که هر کدام گنجینه ای از خاطرات دوران دفاع مقدس بودند لذا باید اهتمام جدی در ثبت و ضبط خاطرات خانواده های شهدا به ویژه والدین داشته باشیم.

مدیرکل حفظ آثار گیلان پارک موزه دفاع مقدس گیلان را یکی از ظرفیت های فرهنگی استان دانست و بیان کرد: دفاع مقدس فقط مربوط به نیروهای مسلح نیست و همانگونه که جنگ را به شکل مردمی مدیریت کردیم، حفظ و معرفی و اشاعه این فرهنگ نیز باید مردمی باشد و همه دستگاه ها سهم خود را ادا کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: