کد خبر: 4024440
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

کاشت نهال به یاد شهدا در پارک جنگلی سراوان رشت

در اجرای طرح سند پویش مردمی و نهال کاری، امروز هشتم دی‌ماه به یاد شهدا در پارک جنگلی سراوان رشت نهال‌کاری می‌شود.

 کاشت نهال به یاد شهدا در پارک جنگلی سراوان رشت

به گزارش ایکنا از گیلان و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان اعلام کرد: با توجه به شروع فصل کاشت نهال در استان از اوایل دی ماه طرح سند پویش مردمی و نهال کاری اجرا می‌شود.

این طرح با مشارکت وزارت کشور، دستگاه‌های اجرایی گیلان، شورای امنیت ملی و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، برای حفظ و توسعه منابع طبیعی و مقابله با ریزگرد‌ها در استان اجرا خواهدشد.

در اجرای این طرح که تا اواخر فروردین سال بعد ادامه دارد، یک میلیون اصله نهال از نوع گونه‌های بومی تولید شده در گیلان در ۵۵۰ هکتار از فضا‌های خالی جنگل‌های آسیب دیده و مخروبه استان در قالب طرح‌های جنگل کاری کاشته می‌شود.

همچنین اجرای طرح‌های «هر ایرانی؛ یک نهال» و «هزار اصله نهال به ازای هر شهید» در برنامه درختکاری امسال قرار دارد و نهال‌ها در محوطه ادارات، سازمان ها، مدارس، دانشگاه‌ها و راه‌های استان کاشته می‌شود که در این طرح دستگاه‌های اجرایی می‌توانند درخت میوه هم بکارند.

امروز هشتم دی ماه نیز طرح «هر ایرانی، یک درخت» با شعار «به یاد هر شهید، هزار نهال تقدیم سرزمین پر مهرمان خواهیم نمود» در فاز شمالی پارک جنگلی سراوان شهرستان رشت اجرا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :