کد خبر: 3968973
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: با توجه به موج جدید بیماری کرونا، راهپیمایی روز جهانی قدس سال‌جاری حتی به شکل کاروان خودرویی خانوادگی در هیچ نقطه از استان گیلان برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان امروز، 13 اردیبهشت در دومین نشست «بزرگداشت روز جهانی قدس» با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مؤمنین در لیالی مبارک قدر و تسلیت ایام شهادت امیرالمؤمنان امام علی(ع)، گفت: مولای متقیان امام علی(ع) مظهر شجاعت، خردمندی و عدالت‌خواهی است که در دوران حكومت خویش نمونه‌ای کامل و جامع از یک نظام اسلامی را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه قدس شریف قبله اول مسلمانان جهان است، اظهار کرد: حفظ قدس و محو رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی اولویت اول جهان اسلام است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به فرمایش معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)، روز جهانی قدس را روز اسلام و مستضعفین دانست و بیان کرد: این روز بزرگ مبدأ هشیاری و بیداری مسلمانان جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مبارزه با ظالمان است.

اشجری با بیان اینکه بزرگداشت روز جهانی قدس تعظیم شعائر الهی است، تصریح کرد: توطئه‌های خبیثانه صهیونیسم بین‌الملل و دسیسه‌های شیطانی استکبار جهانی برای به فراموشی سپردن مسئله فلسطین هر ساله با بزرگداشت روز جهانی قدس از سوی مسلمانان جهان نقش برآب می‌شود.

وی مسئله فلسطین را مسئله جهان اسلام دانست و بیان کرد: مسلمانان جهان اجازه نخواهند داد تحت هیچ شرایطی مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه روز جهانی قدس روز تولی با فلسطینیان مقاوم و مبارز و تبری از استکبار جهانی است، گفت: این روز بزرگ روز نمایش انزجار و نفرت جهانیان از جنایات رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی و حامیان استکباری آن به‌ویژه شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار است.

 اشجری، خودباوری و تکیه بر قدرت الهی برای مقابله با استکبار جهانی را بزرگترین دستاورد روز جهانی قدس برای مسلمانان جهان دانست و تصریح کرد: هدایت پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقتدار نیروی قدس در منطقه و شهدایی همچون سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی امید به رهایی را در بین مردم آزادی‌خواه فلسطین افزایش داده و موجب عصبانیت استکبار جهانی شده است.

وی با تاکید بر سلامت‌محور برگزار شدن برنامه‌های روز جهانی قدس در استان گیلان، بیان کرد: با توجه به موج جدید بیماری کرونا، راهپیمایی روز جهانی قدس سال‌جاری حتی به شکل کاروان خودرویی خانوادگی در هیچ نقطه از استان گیلان برگزار نمی‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری مراسم استانی روز جهانی قدس در یکی از مساجد شهر رشت، گفت: این مراسم ساعت ۲۱:۳۰ پنج‌شنبه، ۱۶ اردیبهشت‌ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با حضور جمعیت محدود همراه با پخش زنده از سیمای مرکز گیلان(شبکه باران) برگزار خواهد شد.

اشجری از اهتزاز پرچم بزرگ فلسطین در صبح روز جهانی قدس در میادین شهرهای استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در شهر رشت مراسم اهتزاز بزرگترین پرچم فلسطین همراه با اجرای سرود حماسی و به آتش کشیدن پرچم رژیم غاصب صهیونیستی و شیطان بزرگ آمریکا در گلباغ نماز این شهر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: