کد خبر: 3954033
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
مسئول ستاد کانون‌های مساجد گیلان، با اشاه به سهم ۳.۶ درصدی کانون‌های مساجد گیلان در کشور، گفت: ۱۶ هزار و ۸۵۰ نفر عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان رشت هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی رضوانی‌نژاد، مسئول ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان گیلان در گفت وگو با ایکنا از گیلان، به تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اشاره کرد و گفت: افزون بر ۲۵ هزار و ۹۵۰ کانون در مساجد سراسر کشور تأسیس شده که از این تعداد ۹۳۲ کانون متعلق به گیلان است.

وی با اشاه به سهم ۳.۶ درصدی کانون‌های مساجد گیلان در کشور، افزود: شهرستان رشت با ۲۰۱ کانون بیشترین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان را داراست.

مسئول ستاد کانون‌های مساجد گیلان، با بیان اینکه ۱۶ هزار و ۸۵۰ نفر عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان رشت هستند، اضافه کرد: شهرستان رضوانشهر با ۱۲ کانون دارای کمترین کانون مساجد استان است.

رضوانی نژاد، کمترین اعضای کانون های مساجد را مربوط به شهرستان سیاهکل با ۲۳۰ نفر عضو دانست و گفت: ۶۰ هزار و ۹۹۴ نفر عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان هستند که از این تعداد ۲۱۳ نفر دارای مدرک دکتری و یک هزار و ۴۰۵ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

وی مدیریت 120 کانون مساجد را بر عهده بانوان دانست و عنوان کرد: ۱۷۵ مدیر کانون نیز زیر ۲۰ سال سن دارند.

مسئول ستاد کانون های مساجد گیلان، با بیان اینکه در مجموع ۳۱۵ کانون در مساجد شهری و ۶۱۷ کانون در مساجد روستایی تأسیس شده است، ادامه داد: حمایت از کانون های مساجد در قالب طرح ملی فهما صورت می گیرد لذا فقط کانون‌هایی که در عرصه ثبت مستندات در این رویداد توانمند بوده و امتیار فهما را کسب کنند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

رضوانی نژاد، از برگزاری مراسم تجلیل از کانون‌های برتر همزمان با سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون 23 کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور توانسته‌اند بالای 15 هزار امتیاز در فهما کسب کنند که شش کانون از استان گیلان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: