کد خبر: 3908037
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
با محوریت شهیدان انصاری و نورانی؛
معاون بنیاد شهید گیلان، با بیان اینکه یادواره ۲۵۷ شهید کارمند استان گیلان با محوریت شهیدان علی انصاری و علیرضا نورانی برگزار می‌شود، تصریح کرد: این مراسم ۱۵ تیر از شبکه باران پخش می‌شود.

محمدرضا داوطلب، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، در گفت وگو با ایکنا از گیلان، از برگزاری یادواره تلویزیونی شهیدان «انصاری» و «نورانی» خبر داد و اظهار کرد: شهید علی اخوین انصاری تنها استاندار شهید کشور است که به همراه معاون عمرانی خود، شهید «علیرضا نورانی» به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه یادواره 257 شهید کارمند استان گیلان با محوریت شهیدان علی انصاری و علیرضا نورانی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: شکل گیری، تداوم، استمرار و اقتدار نظام جمهوری اسلامی مدیون مجاهدت های شهداست.

معاون فرهنگی بنیاد شهید گیلان، از شهدا به عنوان میراث گران سنگ اسلام و انقلاب و ایران یاد کرد و گفت: شهدا بهترین الگو برای نسل امروز و فردای جامعه هستند.

داوطلب، با بیان اینکه برگزاری یادواره شهیدان انصاری و نورانی علاوه بر شناساندن سیره و سبک زندگی آنان باید امسال با شکوه هر چه بیشتر برگزار شود، خاطرنشان کرد: شهید علی انصاری اولین استاندار شهید کشور است که برای حفظ ارزش های نظام و دفاع از آرمان های انقلاب به همراه معاون خود به شهادت رسید و ما باید برای زنده نگه داشتن آرمان های این دو شهید والامقام پیرو راهشان باشیم.

وی از برگزاری ویژه برنامه یادواره 257 شهید کارمند گیلان همزمان با سی ونهمین سالگرد شهادت این دو شهید بزرگوار خبر داد و یادآور شد: این مراسم ساعت 18 روز یکشنبه، 15 تیرماه با سخنرانی سردار محمدرضا نقدی و حضور خانواده های شهدا به صورت پخش زنده تلویزیونی از شبکه باران برگزار می شود.

به گزارش ایکنا، شهید علی انصاری و شهید علیرضا نورانی در ۱۵ تیرماه سال ۱۳۶۰ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و یک هفته پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در مسیر عزیمت به محل استانداری گیلان در خیابان لاکانی شهر رشت به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: