کد خبر: 3886384
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از خانواده های گیلانی خواست به پویش «اقلام بهداشتی؛ خیران اموات» بپیوندند و تصریح کرد: در حال حاضر کشور ما و استان ما درگیر مبارزه با ویروس منحوس کروناست و لذا ضرورت دارد از حضور در تجمعات اجتناب کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان در گفت وگو با ایکنا از گیلان، با اشاره به فرارسیدن پنجشنبه آخر سال، اظهار کرد: امسال در خانه می مانیم و برای اموات در خانه طلب مغفرت خواهیم کرد.

وی از خانواده های گیلانی خواست به پویش «اقلام بهداشتی؛ خیران اموات» بپیوندند و اضافه کرد: در حال حاضر کشور ما و استان ما درگیر مبارزه با ویروس منحوس کروناست و لذا ضرورت دارد از حضور در هر تجمعی ولو تجمعات دینی و ارزشی اجتناب کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تصریح بر اینکه می توان از خانه هم برای اموات طلب آمرزش و مغفرت کرد، گفت: رفتن به آرامستان ها و خیرات برای اموات یک سنت حسنه است، اما امسال می توانیم هزینه خیرات را برای تهیه اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده و سبد کالای حمایتی به گروه های جهادی سلامت شهر و روستای خودمان بدهیم.

مهدوی هزینه کرد برای تهیه اقلام بهداشتی و سبد کالا برای اقشار محروم و کم درآمد را موجب رضایت حضرت حق دانست و خاطرنشان کرد: این خیرات به واسطه تقارن با ماه رجب هم عبادت و هم یک عمل اخلاقی محسوب می شود و خدمت به خلق خداست.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا معیشت برخی از خانوارها را دچار مشکل کرده است، یادآور شد: با ماندن در خانه و صرف هزینه مربوط به خیرات برای تهیه اقلام بهداشتی و سبد کالای حمایتی، علاوه بر جلوگیری از شیوع کرونا، کمک به محرومان را معنا می کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان پویش مذکور را یکروزه و ویژه پنجشنبه آخر سال دانست و عنوان کرد: مردم ثواب قرائت حمد و توحید و سوره یس و ختم قرآن را برای اموات بفرستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: