کد خبر: 3873374
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۵
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه بندر انزلی گفت: سردار سلیمانی چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن، جبهه‌های مقاومت را تشکیل و آموزش داد و مکتب‌ساز جبهه مقاومت در جهان شد.

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدجواد شمس‌الدین، امام جمعه بندر انزلی شامگاه گذشته، اول بهمن‌ماه در مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی که به‌همت جامعه قرآنی گیلان در بقعه خواهر امام رشت برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کتاب الهی و انسان‌سازی است، باید انسان‌ها در جامعه اسلامی با بهره‌گیری از قرآن به مقام و مرتبه والایی که خداوند مقدر فرموده دست پیدا کنند و سپس مأموریتی که خدا بر عهده آنان به‌عنوان خلیفة‌الله قرار داده را به انجام برسانند.

وی افزود: برای تحقق این امر در قرآن کریم آیات فراوانی ذکر شده و ویژگی‌های انسان‌های خودساخته و تکامل یافته در پرتو تعالیم الهی در قرآن معرفی شده، بخشی از این صفات در آیات اول سوره مؤمنون آمده است.

امام جمعه بندر انزلی با بیان اینکه شهادت سردار قاسم سلیمانی دل‌های مؤمنان را در سراسر عالم تحت تأثیر قرار داد، گفت: سردار سلیمانی یکی از نمونه‌های کامل تعلیم دیده و ساخته شده در پرتو ویژگی‌های الهی است.

شمس‌الدین با بیان اینکه قرآن کریم یکی از ویژگی‌های انسان مؤمن را خشوع در نماز عنوان کرده است، ادامه داد: براساس آیه «قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ، الَّذِينَ هُمْ فِي صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ» خشوع در نماز یک امر تصنعی و تظاهری نیست بلکه حالتی برخاسته از ایمان، اعتقاد و باور قلبی انسان است و شهدای گرانقدر ما از مصادیق بارز تجسم این آیات الهی هستند.

وی گفت: سردار سلیمانی چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن، جبهه‌های مقاومت را تشکیل و آموزش داد و به تعبیری مکتب‌ساز جبهه مقاومت در جهان شد.

امام جمعه بندر انزلی بیان کرد: سردار سلیمانی جبهه‌های مردمی مقاومت را در لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، یمن و فلسطین تشکیل داد، هیچ موقع هراسی از دشمن نداشت؛ با مرور خدمات این شهید بزرگوار در می‌یابیم که یکی از مصادیق بسیار مهم و عینی آیات الهی، سیره این شهید عزیز است.

شمس‌الدین گفت: قرآن کریم افراد شاخص با ویژگی‌های برجسته چون سردار قاسم سلیمانی را انسان‌های فلاح و رستگار معرفی می‌کند و مهر رستگاری بر فلاح و رستگاری این افراد می‌زند.

وی بیان کرد: قرآن کریم از انسان مؤمن که پرورش یافته در فرهنگ دینی و قرآنی است به یک کوه استوار تعبیر می‌کند زیرا ذکر، اندیشه، ایمان و تفکرش تحت تأثیر شرایط تغییر نمی‌کند و حوادث روزگار وی را از مسیر منحرف نمی‌کند.

امام جمعه بندر انزلی بیان کرد: اعتقادات، باور، ایمان و ولایت‌مداری انسان مؤمن متزلزل نمی‌شود و انسان وقتی به این مرحله رسید، دیگر از مسیر رستگاری خارج نمی‌شود. مأموریتی را که خداوند برای انسان مؤمن مقدر کرده عبارت از زمینه‌سازی برای ظهور حضرت ولیعصر(عج) است، سیر حرکت جامعه اسلامی از ابتدا براساس ظهور بوده است و وظیفه و مأموریت انسان‌های مؤمن تحقق ولایت اولیای خدا در جامعه اسلامی است.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم در معیت اولیای خدا و شهدا باشیم، ابتدا باید به مقام مؤمن بودن برسیم و سپس در این مسیر تعالی آن مأموریتی که خدا از انسان‌های مؤمن می‌خواهد را انجام دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: