کد خبر: 3870685
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
گروه اجتماعی – مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: مردم نوع دوست گیلان در ۹ ماهه سال جاری ۱۰ میلیارد و ۶۰۴ میلیون و ۱۰۰هزار تومان در قالب نقد، کالا و خدمات برای کمک به نیازمندان و ایتام به مراکز نیکوکاری سراسر استان کمک کرده اند.

به گزارش ایکنا از گیلان، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان امروز 21 دی ماه در جمع خبرنگاران با قدردانی از کمک های مادی و معنوی نیکوکاران برای حل مشکلات محرومان، اظهار کرد: ارائه خدمات از طریق مراکز نیکوکاری از پراکنده‌کاری جلوگیری و انسجام و هماهنگی برای رفع نیازهای محرومان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۶ مرکز نیکوکاری در سراسر گیلان راه اندازی شده است، افزود: مراکز نیکوکاری با هدف واگذاری امور خیریه به مردم، سرعت بخشیدن رسیدگی به امور فقرا، بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در محله‌ها، تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها و خدمات قابل‌ارائه به نیازمندان ایجاد و راه‌اندازی شده‌اند.

اهرابی کمک های خیران و مردم نوع دوست گیلان به مراکز نیکوکاری را در ۹ ماهه سال جاری ۱۰ میلیارد و ۶۰۴میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: این کمک‌ها به ‌صورت نقدی و غیرنقدی و ارائه خدمات بوده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه کمک‌های مردم به مراکز نیکوکاری یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون و ۵۵۷ هزار تومان به ‌صورت نقدی و ۶ میلیارد و ۱۹۵ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان به ‌صورت غیرنقدی بوده است، خاطرنشان کرد: سه میلیارد و ۲۴۳ میلیون و ۷۰ هزار تومان هم در قالب ارائه خدمات به نیازمندان از سوی خیران کمک شده است.

وی ارائه خدماتی از قبیل خدمات پزشکی، سبد کالا، معیشتی، مسکن، درمان، اشتغال، فرهنگی، جهیزیه و موردی به نیازمندان را از جمله خدماتی عنوان کرد و گفت: علاوه بر کمک های نقدی و کالا در مراکز نیکوکاری به محرومان ارائه می شود.

گفتنی است؛ هم اکنون ۲۱ هزار و ۳۶۵ نفر از نیکوکاران در بخش های مختلف با مراکز نیکوکاری همکاری می کنند که هزار و ۳۶۴ نفر به صورت امدادیار افتخاری، ۵۵۸ نفر حامی ایتام و فرزندان محسنین، ۹۳ نفر خادمیار رضوی، ۵ هزار و ۷۴ نفر خیر موردی، ۱۳ هزار و ۳۳۶ نفر مشترک صدقات و ۲۴۰ نفر هم مودیان زکات هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: