کد خبر: 3861862
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
گروه اجتماعی - فرمانده سپاه قدس گیلان خواستار برگزاری راهیان نور خانوادگی شد و گفت:‌ خانواده‌ها می‌توانند با خودروهای شخصی به راهیان نور بروند و سپاه تنها زمینه‌ها را فراهم کند.

به گزارش ایکنا از گیلان،‌ سردار محمد عبدالله‌پور،‌ فرمانده سپاه قدس استان گیلان امروز،‌ 13 آذرماه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، دفاع مقدس را یک گنجینه بی‌پایان دانست و اظهار کرد: اگر نسبت به شناخت ابعاد مختلف دفاع مقدس کار کنیم در واقع انقلاب اسلامی را برای سالیان سال بیمه کرده‌ایم.

وی راهیان نور را بهترین عملیات فرهنگی کشور دانست و افزود: راهیان نور از جامعه ما به ویژه نسل جوان و نوجوان در مقابل تهاجمات بی‌رحمانه دشمن در حوزه فرهنگ حراست می‌کند و یک شکل هنرمندانه از ترویج فرهنگ دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر لزوم انتشار خاطرات شهدا به صورت صادقانه و بدون کم و زیاد، تصریح کرد: خاطرات شهدا بسیار درس‌آموز است و باید از آن در همه عرصه‌ها الگو بگیریم.

عبدالله‌پور تعالی روحی و عبادی شهدا را حاصل تربیت دوران دفاع مقدس دانست و یادآور شد: اگر مانند شهدا به خدا توکل کنیم و صادق و خالص باشیم می‌توانیم دستاوردهای خوبی در عرصه فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشیم؛ در غیر این صورت هیچ کاری از پیش نخواهیم برد.

وی ضمن قدردانی از همکاری ویژه آموزش و پرورش در ترویج اردوهای راهیان نور، عنوان کرد: سال گذشته 19 هزار و 286 نفر از گیلان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند که 10 هزار نفر دانش‌آموز بودند.

این یادگار دفاع مقدس اردوگاه راهیان نور گیلان با 20 هکتار مساحت را بزرگترین اردوگاه کشور دانست و اضافه کرد:‌ در حال حاضر ظرفیت 150 نفر اسکان وجود دارد و در سال‌های آینده می‌توانیم تا سه هزار نفر اسکان افزایش دهیم.

عبدالله‌پور از اعزام پنج هزار و 600 گیلانی به اردوهای راهیان نور طی امسال خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ از این تعداد سه هزار و 129 نفر دانش‌آموز هستند لذا دستگاه‌های اجرایی نیز همچون آموزش و پرورش در این امر مشارکت داشته باشند و اقدام به اعزام کارمندان به مناطق عملیاتی جنوب کشور کنند.

وی خواستار برگزاری راهیان نور خانوادگی شد و گفت:‌ خانواده‌ها می‌توانند با خودروهای شخصی به راهیان نور بروند و سپاه تنها زمینه‌ها را فراهم کند. هم‌اکنون 101 سکو و چادر برای اسکان خانوادگی در مناطق عملیاتی جنوب وجود دارد و نیازمند همکاری دستگاه‌ها در این امر هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: