کد خبر: 3553287
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷

اجرای طرح کانون مدرسه در مراکز فرهنگی ـ هنری گیلان

گروه اجتماعی: اجرای طرح‌ کانون مدرسه از سوی 30 مرکز فرهنگی ـ هنری ثابت و یک کتاب‌خانه‌ سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان آغاز‌ شد.

به‌ گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، اجرای طرح‌ کانون مدرسه از سوی 30 مرکز فرهنگی هنری ثابت و یک کتاب‌خانه‌ سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان آغاز ‌شد.

این‌ طرح به‌منظور آشنایی افزون‌تر دانش‌آموزان با فعالیت‌های کانون و هم‌چنین بهره‌گیری از شیوه‌های آموزش هدف‌مند و غیر‌مستقیم مربیان مراکز فرهنگی هنری برای انتقال آموزه‌هایی در ارتباط با آموخته‌های دانش‌آموزان مدارس برنامه‌ریزی و اجرا ‌می شود.

کانون مدرسه عنوان طرحی است که پیش‌تر طی دو مرحله در سال‌های 79 تا 81 و 87 تا 90 در سراسر کشور اجرا شد و براساس آن دانش‌آموزان مدارس به‌مراکز کانون می‌آمدند و برخی از ‌سرفصل‌های درسی آن‌ها با استفاده از شیوه‌های رایج در مراکز کانون برای بچه‌ها بازگو می‌شد.

بر همین اساس تشکیل‌ شورای فرهنگی، هنری و ادبی و هم‌چنین تشکیل کمیته‌ اجرایی طرح‌کانون مدرسه از‌ جمله برنامه‌های مقدماتی کانون استان گیلان دراجرای طرح بود و درهمین زمینه‌، برگزاری نشست‌های هماهنگی باحضور مدیران آموزش و پرورش دردستور‌ کار‌قرارگرفت.

برنامه‌ریزی در سطح شهرستان که با حضور همکاران مرکز فرهنگی هنری و مدیران دستگاه‌های شهرستانی صورت‌‌پذیرفت از دیگر مقدمات اجرای این طرح بود و دراین مسیر نشست‌های توجیهی نیز با‌حضور والدین و اولیای مدارس برگزار‌شد.

بنا‌بر این ‌گزارش،طرح کانون مدرسه در دو مرحله اجرا می‌شود؛ در آغاز و پس از انتخاب مدارس از سوی مراکز فرهنگی هنری بچه‌ها در دو روز پسر و دختر همراه معلم به مرکز کانون می‌آیند و در این زمینه انتخاب بهترین مراکز با مربیان خوب در موفقیت این طرح نقشی اساسی دارد.

بر این اساس در زمان حضور دانش‌آموزان در مراکز کانون تنها برخی از فعالیت‌ها به صورت کارگاهی به بچه‌ها ارایه می‌شود تا آن ‌ها طعم فضاهای شیرینی مانند کانون را بچشند و در مرحله دوم نیز مربیان کانون ماهی یک بار برای معرفی فعالیت‌های کانون به همان مدارس مراجعه می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha