کد خبر: 4226118
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۰

گفتمان دفاع از حرم برای نسل جوان تبیین شود

استاندار گیلان با اشاره به رشادت‌های شهدای مدافع حرم و گروه‌های مقاومت، گفت: امروز باید به موضوع گفتمان دفاع از حرم و امنیت و نقش این چهره‌ها در امنیت امروز منطقه به ویژه برای نسل جوان، بیشتر بپردازیم.

ستاد برگزاری سالگرد شهادت شهید مدافع حرم حسین پور

به گزارش ایکنا از گیلان، اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز، 20 تیرماه در جلسه هماهنگی بزرگداشت سالگرد شهادت سردار مرتضی حسین‌پور شلمانی در رشت اظهار کرد: شهید مدافع حرم حسین‌پور فرمانده نابغه گیلانی به همراه سایر شهدای مدافع حرم با فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نابودی داعش را رقم زدند و امروز باید به موضوع گفتمان دفاع از حرم و امنیت و نقش این چهره‌ها در امنیت امروز منطقه به ویژه برای نسل جوان، بیشتر بپردازیم.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم با تولیدات گوناگون نسل امروز را بیش از پیش با این شهدای گرانقدر و  جانفشانی‌های آنان آشنا کنیم، افزود: باید چهره زشت و پلید داعش و اهداف آنان بیشتر برای جامعه نمایان و برجسته شود، دلیل هزینه چند هزار میلیارد دلاری برای تشکیل این گروه جنایتکار تبیین تا نسل امروز و نسل‌های آینده بیشتر با اهداف تشکیل داعش این گروهک جنایتکار و شوم آگاه شوند.

عباسی گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان به وسیله صدام به ایران حمله کردند اما شکست خوردند و همه توطئه‌های آنان علیه این کشور و نظام یکی پس از دیگری نقش بر آب شد تا آنکه داعش را شکل دادند و از این طریق مترصد تشکیل کشور مستقلی همچون صهیونیست‌ها بودند تا جنایت‌های این رژیم جعلی را تحت الشعاع قرار دهند و پس از غلبه بر کشورهایی همچون سوریه و عراق، به ایران هجوم آورند اما شهدای مدافع حرم این توطئه را هم با نابودی داعش در نطفه خفه کردند.

نماینده عالی دولت در گیلان بیان کرد: شهدای مدافع حرم و گروه مقاومت از هجوم داعش به ایران و تسلط آنان به سایر کشورها جلوگیری کردند، گروهکی که به نام اسلام جنایت‌های هولناکی انجام داد و قرار بود همچنان ادامه دهد.

استاندار گیلان با تأکید بر برگزاری باشکوه مراسم سالگرد شهادت حسین‌پور تصریح کرد: باید از تریبون‌های مختلف به خصوص در نماز جمعه و در مناطق مختلف رشادت‌ها و دلاوری‌های شهدای گرانقدری همچون حسین‌پور بیان و برای نسل کنونی بیشتر تشریح شود تا عملکرد و ایثار این شهدای گرانقدر در ذهن‌ها ماندگار شود.

گفتنی است، شهید حسین‌پور شلمانی معروف به حسین قمی ۳۰ شهریور ۱۳۶۴ در شلمان لنگرود متولد شد، وی از فرماندهان نظامی ایران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه بود که ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ در منطقه تدمر سوریه به شهادت رسید.

انتهای پیام
captcha