مستندسازی رویدادهای تاریخی گیلان گامی برای جهاد تبیین است
کد خبر: 4214350
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۲

مستندسازی رویدادهای تاریخی گیلان گامی برای جهاد تبیین است

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم تقویت مستندسازی تاریخ و رویدادهای فرهنگی گیلان و حمایت از آن گفت: مستندسازی و ثبت تاریخ و فرهنگ گیلان با هدف انتقال به نسل جوان گامی در راستای جهاد تبیین است.

استاندار گیلان در بازدید از حوزه هنری

به گزارش ایکنا از گیلان، اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز، 18 اردیبهشت‌ماه در جریان بازدید از حوزه هنری استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه که از تاریخ گیلان در آرشیو حوزه هنری استان ثبت و جمع‌آوری شده، مستندات خوبی است و باید برای مردم و نسل جوان عرضه شود.

وی با بیان اینکه می‌توان همه رخدادهای تاریخی استان را در این کتاب‌ها و منابع جست‌وجو کرد، افزود: باید نهضت جنگل، مسائل اعتقادی، باورهای آئینی و دینی از صدر اسلام تاکنون و آنچه که بعد از انقلاب اتفاق افتاده همچنان جمع‌آوری و ثبت و به آیندگان منتقل شود.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم تقویت مستندسازی تاریخ و رویدادهای فرهنگی گیلان و حمایت از آن گفت: ثبت تاریخ گیلان ضمن آشنایی افراد با فرهنگ گیلان باعث می‌شود‌ از ظرفیت‌های ارزشمند تاریخی استان به عنوان پیوست‌های فرهنگی در جشنواره‌ها بهره‌مند شد؛ برای نمونه رشتی‌دوزی یکی از نمونه‌های خلاقیت هنری و صنایع دستی استان است که در کتب مختلف به آن اشاره شده است.

عباسی با بیان اینکه مستندسازی و ثبت تاریخ و فرهنگ گیلان با هدف انتقال به نسل جوان گامی در راستای جهاد تبیین است، تصریح کرد: جهاد تبیین به این معنی بوده آنچه که دستاوردهای معنوی ماست را به نسل آینده انتقال دهیم، این دستاوردها باید مستند باشد که مستندات آن در حوزه هنری استان جمع آوری شده و موجود است.

استاندار گیلان گفت: جامعه امروز تشنه مسائل فرهنگی است بنابراین حوزه هنری گیلان با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان می‌توانند در حوزه فعالیت‌های فرهنگی نقش آفرینی مؤثری داشته باشند.

انتهای پیام
captcha