1000 بسته معیشتی در قرار دوازدهم بقاع متبرکه گیلان توزیع شد
کد خبر: 4213594
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۲

1000 بسته معیشتی در قرار دوازدهم بقاع متبرکه گیلان توزیع شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از توزیع یک‌هزار بسته معیشتی به ارزش 573 میلیون معیشتی به همت مراکز افق بقاع متبرکه در طرح قرار دوازدهم خبر داد.

قرار دوازدهم

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان امروز، سیزدهم اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری طرح قرار دوازدهم که روز گذشته در بقاع متبرکه گیلان برگزار شد، اظهار کرد: با اجرای این طرح یک‌هزار بسته معیشتی به ارزش 573 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه این بسته‌های معیشتی از درآمد موقوفات، نذورات بقعه متبرکه و کمک خیرین تهیه شده است، افزود: در جریان برگزاری این طرح کمک‌هزینه ترک اعتیاد به ارزش 11میلیون تومان برای 11 نفر و کمک‌هزینه درمان و خرید دارو به ارزش 24 میلیون تومان برای 19 نفر از دیگر بخش‌های طرح قرار دوازدهم  اردیبهشت‌ماه امسال بوده است.

تدینی با اشاره به برگزاری مراسم محوری قرار دوازدهم در  آستان امامزادگان امیرحیدر و امیر احمد امیربنده رودسر گفت: در جریان این مراسم 313 بسته معیتشی به ارزش 157 میلیون از طریق مراکز افق بقاع متبرکه و مؤسسات حمایتی در جامعه هدف توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بیان کرد: در طرح قرار دوازدهم اردیبهشت‌ماه تجهیزات آزمایشگاهی و بیمارستانی از جمله یک دستگاه اکسیژن‌ساز به ارزش 10 میلیون تومان تهیه و در اختیار مراکز درمانی گیلان قرار گرفت. کمک به تعمیرات خانه نیازمندان به مبلغ 15 میلیون تومان، کمک هزینه تأمین وسایل منزل برای نیازمندان به مبلغ 87 میلیون تومان از دیگر بخش‌های طرح قرار دوازدهم اردیبهشت بوده است. از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیارد تومان برای اجرای طرح قرار دوازدهم از محل درآمد موقوفات، نذورات بقاع متبرکه و کمک‌های خیرین هزینه شده است.

انتهای پیام
captcha